Кандидати у канцлери Німеччини висловилися щодо членства України в ЄС і НАТО
Кандидати на пост канцлера Німеччини наголосили, що наразі немає умов, які б запебзпечували Україні членство в ЄС і НАТО, особливо на тлі воєнного конфлікту на сході країни.
Про це вони заявили в ефірі телеканалу ARD після відеозвернення президента Володимира Зеленського чи «не втомилась Європа так довго ховатися» від питання про членство України в ЄС і в НАТО, і чи не треба вже перейти до конкретних кроків, повідомляє видання «Укрінформ».
Представник Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Армін Лашет і кандидат від Соціал-демократичної партії (СДПН) Олаф Шольц сказали, що не можуть робити заяв з питання про вступ України в ЄС і НАТО.
Зокрема, відповідаючи на запитання Шольц заявив, що наразі Брюссель стоїть перед необхідністю завершити процес інтеграції у першу чергу з Західними Балканами, що триватиме чимало років. Він також наголосив, що спершу необхідно реформувати сам Європейський Союз, оскільки всім відомо, як важко досягати необхідних рішень в колі навіть 27 членів.
Армін Лашет зі свого боку заявив, що «членство в ЄС можна легко обіцяти, але реальність інша». Для членства мають діяти однакові закони як у Берліні, так і в маленькому містечку на сході України, що у ближчій перспективі не є можливим.
Я не бачу можливості, щоб 27 країн наразі були в змозі прийняти таку велику країну, як Україна… теоретично – «так», але в реальності – «ні», - заявив Лашет.
Він також вважає, що на сході України необхідно дотримувалися таких самих правових норм, що і в Західній Європі. Однак, кандидат заявив, що Берлін підтримує Україну, зокрема, Німеччина разом з Францією робить все для забезпечення безпеки України. При цьому Лашет виключив можливість постачання німецької зброї Україні.
Нагадаємо, що посол ФРН пояснила, чому Німеччина відмовляється постачати зброю в Україну. За її словами, Німеччина ставиться з надзвичайною обережністю до питання про надання зброї Східній Європі у Україні з огляду на історичне минуле і виховання, яке слідувало за ідеєю, що "німецької зброї тут ніколи не буде".