Гарантія на не вступ України в НАТО лише "розпалить апетит" Путіна - Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що навіть гарантія позаблоковості України в НАТО не зменшить рівень агресії Росії. Про це пише "ПравдаТУТ News" з посиланням на статтю Кулеби в Foreign Affairs.
Кулеба зазначає, що в низці останніх заяв Президент Росії Путін вимагав від США надати «надійні та тверді юридичні гарантії», що НАТО не буде розширюватися на схід — інакше, як натякало його оточення, Росія вторгнеться в Україну.
За словами міністра, така вимога Путіна, здається, пропонує спокусливі перспективи для Заходу: в обмін на просто зміцнення статус-кво альянсу, смертоносна європейська війна могла б завершитися, а нового, ще більш руйнівного конфлікту можна було б уникнути.
Але нерозумно думати, що надання такої гарантії зробить Путіна менш агресивним. Історія показує, що обіцянки нейтралітету України чи будь-якої іншої країни в регіоні не зменшують апетит Путіна — скоріше, вони його годують, - запевняє Кулеба.
Міністр натомість заявив, що найкращий спосіб реагувати на такі ультиматуми – ігнорувати їх взагалі.
Крім того, Кулеба зазначає, що дехто у світовій спільноті припускає, що нейтралітет України може допомогти вирішити ситуацію, проте історія спростовує це твердження.
Ще 2014 року Україна була нейтральною країною як на папері, так і насправді. Чотири роки тому вона офіційно поклала край своїм амбіціям щодо членства в НАТО, коли прийняла закон, який чітко вказував, що це неприєднання країна, яка не має наміру вступати до жодного військового альянсу, - пише Кулеба.
Він додає, що тоді також не було загальнонаціонального публічного обговорення членства в НАТО, а протести Євромайдану, які почалися 2013 року, були зосереджені не на військовому альянсі, а на економічній та політичній інтеграції з ЄС.
Якщо нейтралітет не зміг зупинити Путіна від початку війни в 2014 році, важко зрозуміти, чому він зупинив його зараз, - зауважив Кулеба.
За словами Кулеби, ще однією непродуманою ідеєю, яку пропонують деякі експерти — тиснути на Україну на односторонні поступки, йти на компроміси, які нібито зроблять Путіна більш миролюбним. Зокрема, Москва вже давно вимагає від Києва безпосередньо розмовляти з Донецьком і Луганськом, двома окупованими Росією регіонами на сході України.
Україна відхилила цю вимогу, і не без підстав: Росія є стороною конфлікту, і ми не дозволимо їй виступати як посередник, - запевнив міністр.
Віра Коновал - pravdatutnews.com





