Для стримування Росії: німецький чиновник заблокував передавання Україні придбаної через НАТО антидронової зброї

Для стримування Росії: німецький чиновник заблокував передавання Україні придбаної через НАТО антидронової зброї
Українське посольство хоче переконати німців, що ця зброя не для провокацій, а для стримування агресії й порятунку життя.

Німецький представник в наглядовій раді Агенції НАТО з підтримки та постачання (NSPA) заблокував передачу Україні вже куплених нею через цю структуру НАТО і оплачених протидронових гвинтівок. Про це повідомляє ZN.UA.

Як повідомляють джерела видання, українська сторона піднімала це питання навіть під час останнього візиту Меркель до Києва, але проблема вирішена не була. 

Історія є дуже показовою і демонструє загальне ставлення і підходи попереднього керівництва Німеччини і, боюся, так само і нового уряду щодо надання, а точніше, ненадання Україні оборонного озброєння. Шкода, але стосовно випадку, який ви згадали, наскільки мені відомо, офіційні пояснення даної позиції надані не були, — сказав в інтерв’ю ZN.UA посол України в Німеччині Андрій Мельник. 

Він зазначив, що неформально були передані сигнали про те, "що мовляв подібне озброєння потенційно може спровокувати подальшу воєнну ескалацію на лінії розмежування, призвести до більш масштабних зіткнень". 

Чи зміниться це ставлення Берліну при новому уряді? Боюся, що було б занадто оптимістично очікувати, що кабінет канцлера Олафа Шольца матиме якийсь інший курс. Я дуже хотів би помилятися, але боюся, що це залізобетонна позиція, яка, з моральної точки зору не витримує критики, буде збережена.

І це дуже шкода, адже подібне моралізаторство є абсолютно дивним, коли нам відповідають, що мовляв, це може бути використано росіянами для того, щоб поставити під сумнів посередницьку місію Берліна в рамках N4. Це абсолютно нелогічні аргументи. І це дуже розчаровує, бо для нас саме зараз настав, якщо хочете, момент істини, прийшов час зрозуміти — хто є для нас справжнім другом не лише на словах, а й на ділі, — додав український посол, зауваживши, що ми не втрачаємо надії.

Андрій Мельник. Фото з відкритих джерел

Також він розповів, що посольство має на меті переконати німців, що ця зброя не для провокацій, а для стримування агресії й порятунку життя.

Будемо і далі переконувати наших німецьких партнерів у тому, що додаткові засоби радіоелектронної боротьби чи будь-які інші види оборонного озброєння, які щодня рятують життя українців — це не для провокацій, а задля стримування нової агресії і для швидкого завершення цієї кривавої війни. До речі, надання Києву зброї для самозахисту посилило б позиції офіційного Берліну і для просування посередницької місії, яка зараз, на жаль, перебуває у тупику, — підкреслив Мельник.

Варто зауважити, посол не має впевненості щодо того, чи вдасться досягти реальних змін у тому, щоб Німеччина змогла відійти від своєї морально нічим не підкріпленої позиції.

Але, думаю, деякі шанси є, в тому числі і завдяки візиту в Україну пана Габека, він є лідером Партії зелених і зараз зайняв посаду віцеканцлера і міністра економіки та захисту клімату, — зауважив посол. 

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

 

 

Читайте також
Я не дуже розумію справжні причини цього, — Резніков про відмову Німеччини надати зброю Я не дуже розумію справжні причини цього, — Резніков про відмову Німеччини надати зброю
Раніше повідомлялося, що Німеччина виключає можливість поставки летальної зброї Україні, оскільки в країні діє заборона на експорт зброї в кризові регіони.
Якби у вас на кордоні були війська РФ, ви б із ними робили Північний потік? — Зеленський німецькому журналісту Якби у вас на кордоні були війська РФ, ви б із ними робили Північний потік? — Зеленський німецькому журналісту
Німеччина неодноразово відмовляла у постачанні озброєння Києву.
Меркель зустрінеться з Путіним перед візитом в Україну Меркель зустрінеться з Путіним перед візитом в Україну
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель 20 серпня відвідає Росію, а 22 серпня - Україну. Зокрема, однією з головних тем переговорів з Путіним буде газопровід "Північний потік-2", будівництво якого вже активно завершується у Балтійському морі.
Loading...
Load next