Вашингтон та Анкара обговорили загрозу ескалації РФ щодо України

Вашингтон та Анкара обговорили загрозу ескалації РФ щодо України
Держсекретар наголосив на непохитній прихильності Сполучених Штатів до трансатлантичної безпеки та статті 5 Вашингтонського договору.

Державний секретар США Ентоні Блінкен під час телефонної розмови з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу обговорили ситуацію у зв’язку з загрозою зростання напруженості між Росією та Україною. Про це інформує US. Department of State.

Сторони підкреслили важливість подальшої координації дій у зв’язку із загрозою російської ескалації в Україні, — йдеться у повідомленні Держдепу.

Також Ентоні Блінкен та Мевлют Чавушоглу обговорили питання, пов’язані з ситуацією поблизу півострова Сомалі, призначення спецпредставника Туреччини для нормалізації відносин із Вірменією та можливості поглиблення відносин Вашингтона і Анкари у двосторонньому форматі в рамках НАТО.

Своєю чергою колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що Росія не може диктувати умови про нерозширення НАТО, а Україну та Грузію настав час прийняти в Альянс і навіть дати гарантії захисту союзників, які поширюватимуться на контрольовані ними території (без окупованих).

За його словами, Альянс не повинен за жодних обставин давати Росії гарантії щодо нерозширення. Більше того, як він нагадав, Москва вже підписала Хартію ОБСЄ 1999 року, яка гарантує, що "всі держави-члени мають право обирати та змінювати заходи безпеки, включаючи угоди про альянси".

Це також означає, що ми маємо покласти край недавньому фактичному вето на Україну та Грузію стосовно їхніх євроатлантичних устремлінь, якого вони досягли внаслідок ескалації конфліктів у цих країнах. Конфліктів, інтенсивність яких Путін збільшує або зменшує відповідно до його власного порядку денного. Ми пообіцяли Грузії та Україні місце за столом НАТО, і зараз час прийняти план дій, щоб виконати нашу обіцянку. У разі потреби ми можемо зробити це за умови, що стаття 5 НАТО (зобов'язання виступити на захист країни, на яку напали) поширюється лише на території, контрольовані Тбілісі та Києвом. Але ясно одне: НАТО не може проводити політику відчинених дверей, коли у дверях стоїть Путін, — сказав Расмуссен.

Також ексгенсек НАТО попередив, що якщо зараз Альянс піде Росії на поступки, то це буде поганий сигнал демократичному світу і хороші новини для Кремля. При цьому він упевнений, що Україна так просто не здасться у разі вторгнення Росії.

Нагадаємо, раніше Блінкен заперечив можливість зустрічі Байдена з Путіним.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Байден різко відповів на вимоги Росії: не приймаю нічиїх "червоних ліній" Байден різко відповів на вимоги Росії: не приймаю нічиїх "червоних ліній"
Володимир Путін, коментуючи інформацію про підготовку Росії до повномасштабного наступу на Україну, сказав, що "червоною лінією" для Росії буде створення загроз для її безпеки, посилаючись на військові навчання НАТО й України в Чорному морі.
Байден поговорив з європейськими лідерами перед відеоконференцією Путіним Байден поговорив з європейськими лідерами перед відеоконференцією Путіним
Президент США поговорив із лідерами Німеччини, Італії, Франції і Британії .
Третій літак військової допомоги від США вже в Україні Третій літак військової допомоги від США вже в Україні
До аеропорту «Бориспіль» прибув літак з третьою партією військової допомоги від США в рамках безпекового пакету.
Loading...
Load next