"Втрата ефекту стримування": Блінкен заявив, що США не вводитимуть санкції до нападу РФ на Україну

"Втрата ефекту стримування": Блінкен заявив, що США не вводитимуть санкції до нападу РФ на Україну
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову із держсекретарем США Ентоні Блінкеном.

Сполучені Штати Америки не вводитимуть превентивні санкції проти Росії через нарощування російських військ біля кордонів України. Держсекретар США Ентоні Блінкен пояснив це рішення. Про це повідомляє CNN.

Блінкен заявив, що введені зараз нові санкції можуть призвести до втрати ефекту стримування.

Коли йдеться про санкції, завдання цих санкцій — стримувати російську агресію. Якщо запровадити їх зараз, ви втратите ефект стримування, — сказав він.

Проте раніше президент України Володимир Зеленський закликав запровадити обмеження до передбачуваного вторгнення Росії, а не після того, як воно розпочнеться.

Своєю чергою керівництво Франції не чекає на відкритий конфлікт між Росією та Україною, але ЄС має бути готовий відреагувати у будь-який момент у разі ускладнення ситуації, вважає держсекретар при МЗС Франції у європейських справах Клеман Бон.

Європейці мають бути готовими зробити це (ввести санкції) у будь-який момент, — заявив він у неділю в ефірі радіостанції Europe1, передає Інтерфакс-Україна. 

Він зауважив, що Франція передбачає "проявити дуже велику твердість" у цьому питанні.

Французький чиновник відзначив, що "є способи чинити надзвичайно сильний тиск" на Росію. Він вважає, що європейці зробили висновки з уроків минулого, коли під час першого українського конфлікту у 2014 році вони не були готові реагувати єдиним та твердим чином.

Режими санкцій, що застосовуються, були досить обмеженими, — вважає Бон. 

Я чую, що дехто користується (ситуацією), щоб закликати до виходу з НАТО. Було б безумством у такі моменти створювати враження наявності розбіжностей на Заході, — зазначив держсекретар. Він мав на увазі зокрема заяви кандидата на президентських виборах від партії "Нескорена Франція" Жан-Люка Меланшона, який виступає за вихід країни з Північноатлантичного альянсу.

Бон заявив, що рішення про вихід Франції з НАТО стало б "найбільшим подарунком, який можна зробити Росії". 

За його словами, найкращими сигналами Європи, які можна було б надіслати Росії, є "твердість та єдність". Він пов'язує з цим, зокрема, наявність французьких військових у країнах Балтії та оголошену президентом Еммануелем Макроном готовність "посилити фланг Північноатлантичного альянсу" у Румунії.

При цьому держсекретар у європейських справах додав, що "було б нерозумно міркувати сьогодні про гуркіт чобіт з нашого боку, тоді як ми ще шукаємо дипломатичні рішення, одночасно готуючись до сценаріїв твердості та відсічі". 

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Франція приєднується: Макрон планує провести переговори із Зеленським та Путіним Франція приєднується: Макрон планує провести переговори із Зеленським та Путіним
Під час телефонної розмови Байден пригрозив Путіну наслідками нападу на Україну.
Обговорили жорсткі економічні санкції для Росії: Кулеба зустрівся з Блінкеном у Стокгольмі Обговорили жорсткі економічні санкції для Росії: Кулеба зустрівся з Блінкеном у Стокгольмі
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба перебуває з робочим візитом у Стокгольмі.
"Припинити агресію проти України": США закликали Росію забратися з Донбасу "Припинити агресію проти України": США закликали Росію забратися з Донбасу
Росія повинна повністю виконати свої мінські зобов’язання - вивести свою зброю та очолювані неї сили, підтримати розформування збройних угрупувань, що діють на Сході України, та повернути Україні контроль над міжнародно визнаним кордоном України.
Loading...
Load next