Німецькі компанії надалі постачають Росії товари подвійного призначення

За інформацією Welt am Sonntag, німецькі фірми постачали до Росії продукцію подвійного призначення і після анексії Криму, попри обмеження ЄС. Так, у 2020 році вони поставили РФ таких товарів на 366 млн євро.
Про це пише газета Welt am Sonntag, передає "ПравдаТУТ News".
У виданні зазначено, що 2020 року Міністерство або підпорядковане йому Федеральне управління економіки та експортного контролю (Bafa) видало 673 ліцензії на експорт так званих товарів подвійного призначення в Росію. Загальна вартість: майже 366 мільйонів євро.
Товари подвійного призначення – це товари, які можна використовувати як у цивільних, так і у військових цілях. До них належать машини, які можна використовувати у виробництві зброї, технології для будівництва літаків або певні хімічні речовини.
Дивує великий обсяг цих поставок з Німеччини, оскільки з моменту анексії Криму в 2014 році, згідно з регламентом ЄС, до такого експорту в Росію застосовувалися більш жорсткі критерії, ніж в інші країни. Тому виникає питання, чи достатньо ретельно це перевіряють німецькі органи сертифікації, - зазначено у виданні.
Росія виявилася більш важливою країною призначення товарів подвійного призначення, ніж, до прикладу, Франція (274 млн євро) і тим більше Україна (17 млн). Про які саме товари йдеться у справі Росії широко не відомо. Останніми роками точаться дискусії щодо поставок збідненого урану з Німеччини, який, на думку експертів, Росія могла б використовувати у виробництві зброї.
Професор права Бернхард Вегенер, експерт з публічного права з Університету Ерланген-Нюрнберг, з іншого боку, сумнівається, чи ця практика схвалення відповідає чинному регламенту ЄС про санкції. Це вже забороняє експорт подвійного використання, якщо експортні товари "можуть бути призначені" для військових цілей.
Критерії, які федеральний уряд використовує тут у процесі затвердження, імовірно, занадто слабкі. З 2014 року експорт товарів подвійного призначення в Росію фактично можливий лише у виняткових випадках. Ще в жовтні 2020 року Вегенер мав ці стосується відразу Правовий висновок для депутатської групи Зелених у Бундестазі. Федеральне міністерство економіки зараз стверджує, що тут "суворо" застосовуються правила ЄС, — сказав Вегенер.
Нагадаємо, 10 лютого у Берліні відбулася зустріч радників лідерів Нормандської четвірки.
Віра Коновал - pravdatutnews.com





