Україна готова зафіксувати позаблоковий статус без вступу у військово-політичні союзи - Чалий

Україна готова зафіксувати позаблоковий статус без вступу у військово-політичні союзи - Чалий
Українська делегація прагне підписати договір про гарантії безпеки, який повинен стати дипломатичним форматом закінчення війни, яку розпочала Росія проти України.

Дипломат Олександр Чалий, який очолює юридичну групу в українській делегації на переговорах з Російською Федерацією, заявляє, що Україна готова зафіксувати позаблоковий статус без вступу у військово-політичні союзи. Повідомляє УНІАН.

Про це Чалий сказав на брифінгу за результатами першого раунду переговорів з РФ у Стамбулі.

Договір про гарантії безпеки - це можливий дипломатичний формат закінчення війни. Це можливість відновити дипломатичними засобами територіальну цілісність і безпеку України, - сказав Чалий.

Він зазначив, що ключова вимога української делегації на переговорах з РФ щодо цього майбутнього договору - це "чіткі юридично зобов'язальні гарантії безпеки України, які за своїм змістом і за своєю формою повинні бути аналогічні статті 5 НАТО".

Тобто, якщо Україна буде об'єктом будь-якої агресії, чи будь-якого військового нападу, чи будь-якої військової операції, - ми вправі упродовж трьох днів вимагати негайних консультацій, і якщо ці консультації не призведуть до дипломатичного рішення проблеми, то країни-гаранти повинні надати нам військову допомогу, озброєння і навіть ми включаємо таке положення як закрити повітряний простір над Україною, зробити все можливе, щоб відновити безпеку України, і це є ключовою нашою вимогою, - наголосив Чалий.

Також зазначили про важливість такого роду договору:

Якщо нам вдасться закріпити ці ключові положення, а для нас це саме принципова вимога, то Україна буде в позиції - фактично зафіксувати свій сьогоднішній статус позаблокової і без’ядерної держави у формі постійного нейтралітету, що історично вже зафіксовано у нашій декларації про суверенітет, яка була прийнята 16 липня 1990 року, - наголосив Чалий.

Такого роду домовленість дозволить убезпечити людей, та збільшити потужність оборонної здатності:

Відповідно до цього, такими гарантіями, які фактично дорівнюють статті 5 НАТО, ми, як це вимагає сьогодні Конституція України, не будемо розміщувати на нашій території іноземні військові бази, а також не будемо розміщувати на нашій території військові контингенти, і ми не будемо вступати у військово-політичні союзи. Проведення військових навчань на нашій території буде мати місце за згоди країн-гарантів, - заявив Чалий.

Нагадаємо, що переговори росії та України завершилися: основні тези.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Путін може завдати ядерного удару по Польщі, – екскомандувач сил НАТО в Європі Веслі Кларк Путін може завдати ядерного удару по Польщі, – екскомандувач сил НАТО в Європі Веслі Кларк
Росія продовжує погрожувати світові ядерною зброєю та все ж може завдати нею удару. Проте, найімовірніше, не по Україні, а по Польщі.
Євродепутати вимагають надати Україні план дій щодо членства в НАТО Євродепутати вимагають надати Україні план дій щодо членства в НАТО
"Європейська народна партія" вимагає термінового зібрання в Європарламенті для обговорення ескалації російської агресії на кордоні з Україною.
Loading...
Load next