Суд у Гаазі відхилив заперечення рф за позовом України про захоплення кораблів у Керченській протоці
Постійна палата третейського суду в Гаазі відхилила заперечення росії й ухвалила, що має достатню юрисдикцію для розгляду позову України проти рф про захоплення трьох кораблів Військово-морських сил Збройних сил України в Керченській протоці 2018 року.
27 червня Арбітражний суд ухвалив рішення щодо попередніх заперечень російської федерації. Відповідно до правил процедури, арбітражне рішення буде опубліковано на вебсайті [третейської палати] після того, як сторони розглянуть питання про те, чи має якась частина арбітражного рішення бути позначена як така, що містить конфіденційну інформацію, – ідеться у повідомленні, опублікованому на сайті палати, передає видання "Гордон".
Яке саме рішення ухвалила палата, пресслужба суду не уточнює. Проте міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба написав у Twitter, що заперечення рф було відхилено.
Вибороли важливе позитивне рішення Міжнародного арбітражу щодо захоплення наших суден та моряків у 2018 році. Арбітраж відкинув основні зауваження рф і підтримав позицію України. Боремося за справедливе рішення по суті. росія буде покарана за всі свої злочини, сучасні та минулі, – заявив Кулеба.
Вибороли важливе позитивне рішення Міжнародного Арбітражу щодо захоплення наших суден і моряків у 2018 році. Арбітраж відкинув основні зауваження РФ і підтримав позицію України. Боремося за справедливе рішення по суті. Росія буде покарана за всі свої злочини, сучасні та минулі.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) June 27, 2022
Нагадаємо, 25 листопада 2018 року рф обстріляла та захопила у Чорному морі катери Військово-морських сил Збройних сил України "Бердянськ" та "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських судах і перевезли до Москви. Усіх українців обвинуватили в незаконному перетині кордону рф.
Захоплених у полон моряків вдалося повернути до України у вересні 2019 року в межах обміну утримуваними особами між Україною та рф. Кораблі повернули двома місяцями пізніше.
Позов до Міжнародного арбітражу у Гаазі у зв'язку з інцидентом Україна подала у квітні 2019-го. У жовтні 2021 року сторони оприлюднили свої позиції на попередніх слуханнях. рф, зокрема, наполягала, що арбітраж не має повноважень для розгляду українського позову.
Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com