Є "обережний оптимізм": Блінкен поговорив із китайським колегою про Україну

Є "обережний оптимізм": Блінкен поговорив із китайським колегою про Україну

Офіційні особи США виявляють "обережний оптимізм" щодо позиції Китаю стосовно України, засуджуючи його риторичну підтримку росії, але не бачачи ознак того, що Пекін підкріплює свої слова матеріальною підтримкою агресора.

Про це йдеться у статті журналу Barron's про зустріч глав зовнішньої дипломатії США та Китаю на полях саміту міністрів закордонних справ G20 на індонезійському острові Балі, передає "Ліга. Новини".

Як висловився один чиновник, знайомий з перебігом переговорів, "що вразило, то це те, наскільки зваженим і ніби стриманим" був Китай, коли йшлося про Україну.

Чиновник на умовах анонімності повідомив, що глава МЗС КНР Ван І не повідомив держсекретаря США Ентоні Блінкена про "якесь повне схвалення або якийсь сигнал, що Китай і росія уклали якийсь пакт".

Це була їхня перша особиста зустріч з жовтня 2021 року. Напередодні голова Держдепу сказав, що "ми дуже сподіваємося на продуктивну та конструктивну розмову", а Ван І зазначив, що лідер Китаю вірить у співпрацю та "взаємну повагу".

Китай і США – дві великі країни, тому потрібно, щоб вони підтримували нормальні обміни. Нам необхідно працювати разом, щоб ці відносини й далі розвивалися правильним шляхом, – сказав глава МЗС КНР.

Глави дипломатії США та Китаю висловили стриману надію на усунення напруженості у відносинах цих двох світових держав. Очікується, що найближчими тижнями вони готуватимуть переговори між керівником Китаю Сі Цзіньпіном та американським президентом Джо Байденом, які мають відбутися відеозв'язком.

Навіть китайська державна газета Global Times, яка критикує США, написала, що нарощування дипломатичних зусиль "підкреслило консенсус двох сторін щодо недопущення ескалації конфронтації".

Офіційні особи США чудово розуміють, що будь-який мінімедовий місяць із Китаєм може бути швидкоплинним, – підсумували у виданні.

Нагадаємо, раніше учасники саміту G20 відмовилися від спільної фотосесії через лаврова.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Loading...
Load next