У ЄС офіційно запропонували криміналізувати порушення санкцій
Єврокомісія запропонувала запровадити кримінальну відповідальність за порушення санкцій ЄС, йдеться у повідомленні євроінституції.
Європейська комісія сьогодні висуває пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарання за порушення обмежувальних заходів ЄС. Поки триває російська агресія проти України, дуже важливо, щоб обмежувальні заходи ЄС повністю виконувалися, а порушення цих заходів не окупалося. У пропозиції Єврокомісії викладаються загальні правила ЄС, які полегшать розслідування, переслідування та покарання за порушення обмежувальних заходів у всіх державах-членах ЄС, - сказано у повідомленні.
В інституції вказали, що імплементація санкцій ЄС після нападу росії на Україну показує складність виявлення активів, що належать олігархам, які приховують їх у різних юрисдикціях за допомогою складних юридичних та фінансових структур.
Запропонована Директива встановить однаковий рівень покарання у всіх державах-членах. Тим самим він закриє існуючі правові лазівки і насамперед підвищить стримуючий ефект від порушення санкцій ЄС, - зазначили у ЄК.
До основних елементів пропозиції належать:
Список кримінальних злочинів, які порушують санкції ЄС, такі як:
- надання коштів чи економічних ресурсів у розпорядження чи на користь санкціонованих особи, організації чи органу;
- нездатність заморозити ці кошти;
- надання можливості в'їзду санкціонованим особам на територію держави-члена або їх транзиту через територію держави-члена;
- укладання угод із третіми країнами, з якими заборонено або щодо чого є обмеження обмежувальними заходами ЄС;
- торгівля товарами чи послугами, імпорт, експорт, продаж, купівля, передача, транзит чи транспортування яких заборонені чи обмежені;
- забезпечення фінансової діяльності, яка заборонена або обмежена;
- надання інших послуг заборонених чи на яких є обмеженя, таких як юридичні консультації, трастові послуги та послуги податкового консультування.
Правопорушення охоплюватимуть обхід обмежувальних заходів ЄС: це означає обхід або спробу обійти обмежувальні заходи шляхом приховання коштів або приховання того факту, що особа є кінцевим власником коштів.
Загальні базові стандарти покарань: залежно від правопорушення окрема особа може бути піддана максимальному покаранню у вигляді позбавлення волі на строк не менше ніж п'ять років; підприємства можуть бути піддані штрафу у вигляді щонайменше 5% від загального обороту юридичної особи (підприємства) у фінансовому році, що передував рішенню про штраф.
Тепер ця пропозиція обговорюватиметься Європейським парламентом та Радою ЄС у межах звичайної законодавчої процедури.
Нагадаємо, що НАТО використає усі політичні інструменти тиску на Угорщину – Стефанішина.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com