Іран таємно передав росії сотні тисяч куль, мінометних та артилерійських снарядів - Sky News
Іран таємно передав росії сотні тисяч мінометних і артилерійських снарядів, а також кулі та ракети для війни проти України. Про це повідомляє Sky News.
Як пише видання з посиланням на джерела, два вантажних судна під російським прапором вийшли з порту Ірану 10 і 12 січня і попрямували до росії через Каспійське море. Обидва судна перевозили близько 200 транспортних контейнерів, наповнених зброєю.
Попередньо, вантаж може містити приблизно 100 мільйонів куль різного розміру - 5,56 мм, 7,62 мм, 9 мм, 12,7 мм і 14,5 мм - для пістолетів, автоматів і кулеметів.
Окрім того, як повідомляється, кораблі також перевозили й інші боєприпаси, включно з приблизно 300 тисячами снарядів, як-от 40-мм гранати для гранатометів, 107-мм протитанкові ракетні та мінометні снаряди різних розмірів - 60 мм, 81 мм і 120 мм, а також артилерійські ракетні (130 мм, 122 мм і 152 мм) і броньові снаряди (115 мм і 125 мм).
Також повідомляється, що на борту могло бути близько 10 тисяч бронежилетів і шоломів. Інформація не достовірна на 100%, а є лише припущенням на основі розслідувань, оскільки у відділі криміналістики видання встановити повний перелік боєприпасів на кораблях журналістам достеменно не вдалося.
Як пише видання, за боєприпаси росія розплачувалася готівкою.
росія платить за боєприпаси готівкою і тим самим обходить західні санкції щодо неї, ігноруючи санкції проти Ірану, - заявило джерело в службі безпеки.
Повідомляється, що два вантажних судна називаються Musa Jalil і Begey, і обидва плавають під російським прапором.
Морський трекер MarineTraffic зафіксував два кораблі в іранському порту Амірабад у Каспійському морі 9 січня. На отриманих супутникових знімках наступного дня видно, що принаймні одне із суден все ще перебуває в порту.
Згідно з даними морського відстеження, Musa Jalil вийшов із порту приблизно о 10:00 за місцевим часом 10 січня, а Begey - того ж дня, але пізніше. 12 січня обидва кораблі причалили до берегів Туркменістану на кілька днів. Причина зупинки невідома. Після цього судна перетнули Каспійське море і прибули в російський порт Астрахань 27 січня. Як стверджується, вони залишалися в порту кілька днів до виходу 3 лютого.
Джерело в службі безпеки не підтвердило ні назву порту в Ірані, з якого вийшли два кораблі, ні порт росії, у який вони прибули. Однак підтверджується, що кораблі прямували в росію через Каспійське море.
Нагадаємо, що посли G7 наголосили, що робота НАБУ має бути вільною від політичного втручання.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com