У січні ми були "майже близькі" до заклику до евакуації населення з Києва - Кличко

У січні ми були "майже близькі" до заклику до евакуації населення з Києва - Кличко

Мер Києва Віталій Кличко в інтерв'ю німецькому виданню rnd розповів, що у січні 2023 року влада була "майже близька" до того, щоб закликати містян евакуюватися з міста через російські атаки на енергетичну інфраструктуру.

У січні ми були майже близькі до заклику до евакуації населення. Найгірший блекаут тривав 14 годин. Не було ні світла, ні води, ні опалення. На щастя, погода була м'якою. Але ситуація була дуже складною. Ти встаєш і не можеш прийняти душ. Ти не можеш злити воду в туалеті, не можеш подзвонити, тому що мобільний телефон не працює. Також не працює телебачення, радіо та інтернет, - розповів Кличко.

За його словами, місцевій владі потрібно було "багато сил і енергії", щоб підтримувати запаси, а працівники комунальних служб "працювали цілодобово".

Щодо так званої високоточної зброї росіян, якою вони хотіли знищити нашу інфраструктуру: вони атакували нашу третю електростанцію біля головного залізничного вокзалу, але також зруйнували багато житлових будинків у цьому районі. Багато людей померло, - сказав Кличко.

Він зауважив, що Київ не є містом, яке знаходиться на лінії фронту, проте російські окупанти знищили 800 будівель, унаслідок атак загинуло 160 цивільних, з них - п'ятеро дітей. Кличко зазначив, що на відновлення інфраструктури до "довоєнного стану" знадобиться "півтора-два роки".

Ця війна зруйнувала нашу економіку та інфраструктуру. Щоб все це відновити, знадобиться багато грошей і часу, - зауважив міський голова.

Наразі, зазначив Кличко, Київ "набагато безпечніший", ніж кілька місяців тому, зокрема завдяки системам IRIS-T, які Берлін надав Україні. Він подякував німцям за надану підтримку, але водночас розкритикував уряд Німеччини за неквапливість.

Німецький уряд ухвалює свої рішення надто повільно, і за це ми платимо найвищу ціну – життя наших солдатів та життя наших громадян, – підсумував Кличко.

Нагадаємо, що "Якщо вони поза політикою, то як зрозуміти маніфест "Навальний"?" - Подоляк про церемонію "Оскар-2023".

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Україні слід бути готовою до ескалації з боку РФ – Клімкін Україні слід бути готовою до ескалації з боку РФ – Клімкін
Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що загрози масованого вторгнення «завтра чи післязавтра» Росії в Україну наразі немає, але нам слід готуватися до ескалації та підняття Путіним ставок у його геополітичній грі.
Пентагон стежить за ситуацією на кордоні РФ та України - речник Пентагон стежить за ситуацією на кордоні РФ та України - речник
Пентагон уважно стежить за ситуацією на тлі повідомлень про нове скупчення російських військ на кордоні з Україною.
Росія знову стягує війська до кордонів України: Європа та США занепокоєні - The Washington Post Росія знову стягує війська до кордонів України: Європа та США занепокоєні - The Washington Post
Поновлення нагромадження російських військ біля кордону з Україною викликало занепокоєння серед деяких чиновників у Сполучених Штатах та Європі, які відстежують, на їхню думку, нерегулярні переміщення техніки та персоналу на західному фланзі Росії.
Loading...
Load next