Зеленський розповів, що знижувати мобілізаційний не будуть

Зеленський розповів, що знижувати мобілізаційний не будуть
19 листопада президент України Володимир Зеленський презентував новий "план стійкості", який стане основою внутрішніх реформ під час війни.

План включає десять основних напрямків, які мають забезпечити стійкість держави у складних умовах.

Про це повідомив президент у Верховній Раді.

Ці пункти раніше вже також оприлюднювали в медіа. До них належать єдність, фронт, зброя, гроші, енергетика, безпека, громади, людський капітал, культурний суверенітет та політика героїв. Однак повністю план з додатками представлять лише в грудні.

Основні пункти плану

Єдність: Вибори під час війни не проводитимуться, оскільки це не вимагає жодна країна світу. Президент наголосив, що вибори відбудуться після досягнення справедливого миру. Тут Зеленський зупинився на тому, що здатність України не здаватися перед складнощами і сміливо поглянути в очі історії з початком повномасштабної війни призвела до об'єднання Європи та миру.

Ми досягли найбільшого рівня близькості з ЄС та НАТО за весь час незалежності. Вже сформовано всю необхідну архітектуру для переговорного процесу з Євросоюзом, – заявив президент.

За його словами, незабаром завершиться скринінг законодавства, щоб на початку 2025 року відкрити переговори про вступ до ЄС щодо першого кластера.

Фронт: Впровадження посади військового омбудсмена. Запуск нової системи контрактів для громадян, які не досягли мобілізаційного віку, з мотиваційною складовою.

Президент запевнив, що вікові межі для мобілізації знижувати не будуть.

Крім того, Зеленський наголосив, що Україна "не торгує" безпекою або суверенітетом і не відмовиться від прав на всю свою територію. Він припустив, що Україні, можливо, доведеться "когось в москві пережити", щоб досягти відновлення територіальної цілісності.

Можливо, Україні доведеться когось у Москві пережити, щоб досягти всіх своїх цілей… Щоб відновити повну цілісність України, – наголосив він.

Зброя: Україна планує виробити щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів. Безпілотники мають компенсувати відсутність артилерії в українській армії.

3 тисячі крилатих ракет у 2025 році.

Реалізація плану стійкості забезпечить реальне стратегічне стримування Росії. Навіть без ядерної зброї ми можемо знайти конвенційні інструменти стримування, – додав Зеленський.

Гроші: Орієнтація на закупівлю продукції українського виробництва. Україна має закуповувати в себе те, що може сама виробляти. 

Впровадження програм детінізації, дерегуляції, захисту бізнесу та ініціатива "Національний кешбек".

Енергетика: Захист енергетичної інфраструктури через запровадження "паспортів стійкості" регіонів. Персональна відповідальність посадовців за безпеку енергооб'єктів.

Безпека: На загальнодержавному рівні впроваджується нова система – безпечна область, безпечне місто, безпечна громада. Обов'язково з'являться поліцейські у кожній школі та кожній громаді.

Модернізація укриттів. Встановлення рамок металошукачів у державних закладах, посилення захисту шкіл. Укріплення кордонів.

Громади: Впровадження податкових пільг для прифронтових територій. За словами Зеленського, на основі принципу "пліч-о-пліч" тилові та більш заможні громади мають підтримувати прифронтові.

Ми вжили заходів спеціальної підтримки Харкова в умовах постійного російського терору, щоб життя залишалося в місті. Це стосується спеціальних податкових умов у Харкові. І це довело свою корисність. Доручаю розробити аналогічні умови для інших прикордонних міст – для Сум та Чернігова, – зазначив він.

Людський капітал: Розробка Національного стандарту безбар'єрності. Створення Міністерства об'єднання, кандидатуру міністра представлять до кінця року. Запуск інституту множинного громадянства. Передбачається модернізація соціальної політики, політика охорони здоров'я має включати збільшення тривалості життя.

Ще один момент – церква та релігійні організації. Держава має розвивати партнерство з ними та в рамках діалогу визначати, які моделі здатні посилити духовну незалежність України. 

Звичайно, не йдеться про Московську церкву. Час тих, хто освячує терор, – закінчився, – додав Зеленський.

Культурний суверенітет: Ініціатива створення "культурного Рамштайну". Заснування кафедр україністики у провідних іноземних університетах. Також планується захист, пошук та повернення культурної та історичної спадщини. І найочевидніше – системне створення українського контенту.

Такого контенту, який здатний повністю замінити російський контент. Насамперед для дітей. І це питання – і про стійкість, і про безпеку. Ми повинні переграти росію і в цьому, – наголосив президент.

Політика Героїв: Ветеранів залучатимуть до державної служби.

  • створення до 2025 року в кожній громаді реабілітаційних відділень для українських військових та щонайменше 80 ветеранських просторів;
  • підготовка 11 тисяч фахівців з супроводу ветеранів у наступному році;
  • пропозиція надання ветеранам війни квартири.

Президент підкреслив, що цей план є відповіддю на сучасні виклики, з якими стикається Україна, і забезпечить не лише виживання держави, а й її подальший розвиток.

Нагадаємо, У Росії заявили, що війна проти України триватиме "ще трохи"

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Зеленський разом із Меркель та Макроном закликали Росію відвести свої війська від України Зеленський разом із Меркель та Макроном закликали Росію відвести свої війська від України
Лідери трьох держав звернулись до Російської Федерації із закликом відвести війська від кордону з Україною. Це політики повідомили за сьогоднішніми підсумками переговорів у Парижі.
Зеленський намагався поговорити з Путіним, однак він відмовився Зеленський намагався поговорити з Путіним, однак він відмовився
Після загибелі чотирьох українських військових під Шумами, президент України Володимир Зеленський намагався поговорити з Путіним. Однак, той відмовився, бо ніби то нема про, що говорити.
Зеленський запропонував Путіну зустрітись на Донбасі, де йде війна Зеленський запропонував Путіну зустрітись на Донбасі, де йде війна
Президент України записав відеозвернення, яке було присвячене російській агресії. В ньому Володимир Зеленський запропонував президенту країни-агресорки Володимиру Путіну зустрітися "в будь-якій точці Донбасу, де йде війна".
Loading...
Load next