Словаччина розпочала імпорт російського газу через «Турецький потік»

Словаччина розпочала імпорт російського газу через «Турецький потік»
Обсяги поставок зростуть з квітня

З 1 лютого словацька газова компанія SPP почала імпортувати російський газ через газопровід «Турецький потік». 

Про це повідомляє TASR.

Голова компанії Войтех Ференц точні обсяги поставок не розкрив, але зазначив, що з квітня вони мають подвоїтися. Також Ференц нагадав, що SPP досі має чинний контракт із російським Газпромом, а вартість транзиту газу цим маршрутом значно нижча, ніж у інших постачальників.

Керівник торгового відділу компанії Міхал Лалік пояснив, що, незважаючи на цю угоду, Словаччині, ймовірно, доведеться отримувати газ і через інші маршрути. Причина в тому, що пропускна спроможність трубопроводу через Угорщину не дозволяє повністю покрити потреби країни. Як альтернативний варіант розглядається поставка через Німеччину та Чехію, для якої SPP вже зарезервувала необхідні потужності.

У січні компанія переважно забезпечувала споживачів за рахунок газу з власних сховищ, і наразі рівень запасів усе ще перевищує середні показники.

Як відомо, «Турецький потік» – газопровід із двома морськими нитками по 930 км і двома сухопутними лініями (142 км і 70 км), відкритий 8 січня 2020 року. Він з'єднує Анапу (Росія) з Киїкьоєм (Туреччина).

Нагадаємо, транзитний контракт на постачання російського газу до Європи через українську ГТС завершився 31 грудня 2024 року. Це викликало різку реакцію прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, який 27 грудня, після візиту до Москви, погрожував Україні санкціями через заборону транзиту російського газу. Пізніше він заявляв, що застосує право вето проти України через проблеми з транзитом газу.

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Газовий контракт Росії та Угорщини: як це вплине на стосунки з Україною? Газовий контракт Росії та Угорщини: як це вплине на стосунки з Україною?
Київ розкритикувала домовлення Угорщини з Росією про постачання газу в обхід України. У МЗС наголошують, що ця угода не відповідає принципам Договору про основи добросусідства та співробітництва між Україною та Угорщиною від 6 грудня 1991 року.
Створення газового хабу на території України Створення газового хабу на території України
Газовий хаб допоможе стабільно забезпечувати увесь європейський регіон. "Одна з наших стратегічних цілей - створення газового хабу на території України", - про це повідомив заступник міністра енергетики Максим Немчинов під час виступу на Українському газовому інвестиційному конгресі.
Зеленський: Україна готова відновити транзит газу до Європи, але лише азербайджанського Зеленський: Україна готова відновити транзит газу до Європи, але лише азербайджанського
Зеленський заявив, що Україна готова відновити транзит газу до Європи, але лише азербайджанського, відмовляючись від російського газу
Loading...
Load next