Перемовини з КНДР щодо полонених: Україна готова до співпраці, але є умови

Перемовини з КНДР щодо полонених: Україна готова до співпраці, але є умови
Україна готова допомогти у передачі полонених з КНДР третім країнам

Посол України в Південній Кореї Дмитро Пономаренко заявив, що Київ готовий співпрацювати з Сеулом щодо передачі полонених солдатів КНДР, але лише в разі їхньої відмови повертатися додому, відповідно до міжнародних норм.

Про це Пономаренко сказав в інтерв’ю Korea Times.

За його словами, полонених можна передати «третім країнам» лише в разі загрози їхньому життю на батьківщині, і тільки якщо вони самі не захочуть повернутися до КНДР. Київ готовий співпрацювати з партнерами у цьому питанні.

Однак, якщо ті таки захочуть повернутися в Північну Корею, то Україна, відповідно до Женевських конвенцій, буде зобов’язана їх репатріювати. 

На запитання про можливі перемовини України з КНДР щодо обміну полоненими солдатами Пономаренко відповів, що це «дуже чутлива» тема і відмовився коментувати.

«Щоб запобігти негативному впливу на процес, було б доцільно поки утриматися від передчасних коментарів з цього приводу», — сказав він.

Нагадаємо, Словаччина розпочала імпорт російського газу через «Турецький потік»

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Читайте також
Північнокорейські військові для Росії «гарматне м'ясо», - міністр оборони Південної Кореї Північнокорейські військові для Росії «гарматне м'ясо», - міністр оборони Південної Кореї
РФ використовуватиме військових КНДР небезпечних ділянках фронту
Умєров: участь КНДР у війні проти України загрожує безпеці Південної Кореї Умєров: участь КНДР у війні проти України загрожує безпеці Південної Кореї
Під час візиту до Південної Кореї міністр оборони України Рустем Умєров повідомив про участь 12 тисяч північнокорейських військових у бойових діях на боці Росії
"Не була поставлена крапка": у ТКГ оцінили шанси обміну полоненими між РФ і Україною до кінця 2021 року "Не була поставлена крапка": у ТКГ оцінили шанси обміну полоненими між РФ і Україною до кінця 2021 року
Тристороння контактна група, 22 грудня, “висловила рішучість” повернутися до дотримання режиму припинення вогню на Донбасі.
Loading...
Load next