Фальшиві інвалідності: 200 чиновників позбавлено пільг через перевірки ДБР

Фальшиві інвалідності: 200 чиновників позбавлено пільг через перевірки ДБР
ДБР виявило понад 200 випадків фальшивої інвалідності серед держслужбовців

У Державному бюро розслідувань заявили, що за результатами перевірок понад 200 співробітників державних установ позбавили інвалідності. 

Про це в інтерв’ю «Подробицям» повідомила радниця зі стратегічних комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян.

Мова йде про працівників податкової, митниці, прокуратури та окремих правоохоронних органів. За словами Сапьян, протягом останніх трьох місяців для низки посадовців було змінено або знижено групу інвалідності, що позначилося на розмірі їхніх виплат.

Вона також зазначила, що збитки від фальшивих інвалідностей для одного чиновника можуть складати від 100 до 200 тисяч гривень. Згідно з інформацією NV, на основі даних власних джерел, інвалідність позбавлено вже 229 посадовців. 145 держслужбовців змінили групу інвалідності, а 58 — термін її дії. Крім того, ще 451 працівника відправили на додаткові обстеження.

Загалом робоча група, до якої входять представники правоохоронних органів та Міністерства охорони здоров’я, має перевірити майже 3 тисячі посадовців. Такі працівники мають пройти медико-соціальні комісії, аби довести проблеми зі здоров’ям та право отримувати соціальну допомогу.

У листопаді стало відомо, що МОЗ спільно з правоохоронними органами перевіряє рішення медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності для 1695 посадовців із більш ніж 30 державних установ. Основна частина цих справ стосується працівників податкових органів.

Наприкінці 2024 року міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що рішення про інвалідність були скасовані для 188 осіб, а ще 388 фігурантів були запрошені на переогляд до відповідного науково-дослідного інституту.

Нагадаємо, США не виключають членства України в НАТО та повернення до кордонів 2014 року

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Читайте також
"Бог його знає, що шукали", - Тупицький прокоментував обшуки ДБР і розповів, що вилучили слідчі "Бог його знає, що шукали", - Тупицький прокоментував обшуки ДБР і розповів, що вилучили слідчі
Олександр Тупицький розповів, як слідчі ДБР проводили сьогодні на вулиці Драгоманова в Києві обшуки за місцем його проживання і що їм вдалося вилучити.
Обшуки тривають: цього разу ДБР проводить обшуки у будинку скандального Тупицького Обшуки тривають: цього разу ДБР проводить обшуки у будинку скандального Тупицького
Правоохоронці Державного бюро розслідувань прийшли із обшуками до будинку скандального екссудді КСУ - Олександра Тупицького, якого Володимир Зеленський намагається відповідним указом відсторонити від посадових обов'язків.
ДБР проводить обшуки у київському офісі "Укрзалізниці" ДБР проводить обшуки у київському офісі "Укрзалізниці"
Державне бюро розслідувань влаштувало обшуки у київському офісі "Укрзалізниці".
Loading...
Load next