США та Іран остаточно погодили меморандум про припинення війни та відкриття Ормузької протоки, - Axios

Фото: depositphotos
За інформацією видання Axios, офіційна церемонія підписання спочатку була запланована на п’ятницю у Швейцарії. Однак сторони розглядали можливість завершити процес раніше, оскільки досягли домовленості щодо якнайшвидшого відкриття Ормузької протоки.
Джерела Axios стверджують, що перший етап підписання відбувся ще в неділю в електронному форматі. З американського боку документ підписали президент США Дональд Трамп і віцепрезидент Джей Ді Венс, а з іранського — спікер парламенту Мохаммад-Багер Галібаф.
Згодом, у середу, Трамп поставив підпис під документом вдруге під час зустрічі з президентом Франції Емманюелем Макроном. За даними Axios, це стало другим підписанням меморандуму, однак офіційного пояснення необхідності такої процедури поки що немає.
Водночас CNN повідомляє, що цього разу президент США підписав паперову версію документа. При цьому переговори між американською та іранською делегаціями, які мають очолити Венс і Галібаф, як і раніше заплановані на п’ятницю. Під час зустрічі сторони мають обговорити подальші переговори щодо іранської ядерної програми.
Речник Міністерства закордонних справ Ірану Есмаїл Багаї заявив, що меморандум підписано як англійською, так і перською мовами, щоб уникнути суперечностей у трактуванні його положень.
Пізніше він підтвердив, що документ офіційно набув чинності після електронного підписання обома сторонами. За його словами, переговори в Женеві відбудуться за планом, однак окремої церемонії підписання у Швейцарії не передбачено.
Таким чином, інформація щодо можливого додаткового підписання меморандуму в п’ятницю залишається суперечливою.
До слова, Іран спростував заяви про підписання угоди зі США 14 червня.
Стрілець Діана - pravdatutnews.com





