Львівський електротранспорт залишається без мийки

Львівський електротранспорт залишається без мийки
На території депо щодня миють рухомий склад підприємства. А це чимала кількість рогатих.

На території депо щодня миють рухомий склад підприємства. А це чимала кількість рогатих. Однак не усім відомо, скільки ж зусиль необхідно для цієї процедури. 

 «Є чоловік закріплений, здійснює мийку трамваїв спеціальними засобами. В основному це автомобільна піна. Протягом дня максимальна кількість миття це  5-6 вагонів, в залежності від обсягів і забруднення вагонів зовні», - розповідає В’ячеслав Петряєв, майстер денного огляду трамвайного депо.

На миття одного вагону трамвая потрібно понад годину, уточнює чоловік. Увесь процес – напівручний. Тоді як автоматична мийка пришвидшила роботу в кілька разів. 

«Миття вагонів це є дуже важка праця. Щоб здійснити повний обсяг мийки, людина затрачає дуже багато зусиль. Автоматизована мийка здійснюється оператором, тоді як зараз людина сама відтирає вагон вручну, миючими засобами - це фактично ручна робота», - додає В’ячеслав Петряєв.

Про важливість облаштування автомийки наголошує і керівник підприємства. Каже: розраховували, що уже найближчим часом в тролейбусному та трамвайному депо з’являться такі можливості. 

Директор ЛКП «Львівелектротранс» Андрій Свищо каже:«Просто нереально вручну зробити ті речі, які в усьому світі роблять машини. Ми рухаємося до Європи, ми покращуємо в тому числі і умови праці наших працівників і треба усвідомлювати, що ручна праця має замінятись автоматизованими роботами. Вони роблять це більш якісно, більш системно, більш динамічно та більш швидко».

На сьогодні у підприємства уже готовий відповідний проєкт, над яким працювали ще з минулого року. 

 «Це сучасний автоматизований комплекс в який заїжджає трамвай і далі лебідкою він протягується через автоматизовану мийку, яка повністю його миє. Заплановані сучасні очисні споруди, які значно зменшують кількість викидів забруднюючих речовин в стічні води», - розповідає  Андрій Свищо. 

Та все ж без людських рук не обійтись. Адже постійні дезінфекції рухомого складу «Львівелектротрансу» залишаться за працівниками.

«Будівництво комплексу такого ангарного типу і встановлення обладнання займе до місяця часу. Відповідно, як тільки є фінансування, 4-5 місяців і мийні комплекси вже  функціонуватимуть. Будівництво одного сучасного комплексу разом із очисними спорудами, автоматичним обладнанням, яке повністю миє зовні транспортний засіб, коштує від 7 до 8 млн грн», - каже Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради.

Остаточна сума буде відома тільки після проведення торгів. Наразі ж замороження проекту будівництва мийок спричинені пандемією і браком фінансування.

https://www.youtube.com/watch?v=vELmr3Gx5f4

Авторка: Марічка Драбич

Loading...
Load next