Львівські спеціалісти розповіли чи можна пити воду з крана

Львівські спеціалісти розповіли чи можна пити воду з крана
Згідно з лабораторними дослідженнями та висновками санітарних служб вона відповідає усім необхідним нормам. Контролем якості життєдайної займається Держпродспоживслужба.

Згідно з лабораторними дослідженнями та висновками санітарних служб вона відповідає усім необхідним нормам. Контролем якості життєдайної займається Держпродспоживслужба. Представники установи розповідають, що «Водоканал» їм  щомісячно звітує про якість води та стан мереж. 

"По всіх районах вода подається згідно з санітарними нормами. Один раз у нас було відхилення у Брюховичах, там була свердловина, але потім виправили ситуацію і повторно відібрали воду", - заявив начальник Львівського міського управління Держпродспоживслужби у Львівській області Андрій Диба.

Наразі вода, що подається до львівського споживача додатково дезінфікується хлором. Але існує й інший вид її обробки за допомогою гіпохлорит натрію, який прирівнюють до солі. Такий спосіб вигідно відрізняється від звичайного хлорування по-перше тим, що він значно безпечніший для людей, бо відхилення від нормованої кількості цього знезаражувача може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям, та послужити фактором виникнення онкозахворювань.

"Хлор, можна так сказати, бойовий газ. Проте у певних обмежених кількостях використовуються для дезінфекції, тому ми забираємо цю небезпеку і смакові якості води, які погіршується внаслідок процедури. Якщо дезінфекцію проводимо через гіпохлорит, то смакові якості води суттєво покращуються", - пояснив в.о. керівника «Львівводоканалу» Дмитро Ванькович.

Наразі весь Франківський район вже отримує артезіанську воду, яка знезаражується саме гіпохлоритом. А впродовж піврічного терміну таким способом дезінфікуватиметься вода по всьому Львову, наголошують у «Львівводоканалі».  Це усе відбувається в межах програми «Чиста вода». Також зараз тривають роботи з мережами, щоб знизити надлишкову кількість вмісту заліза у складі та покращити його якість. А ще й треба оновити деякі елементи в системі водопостачання.

"Ми маємо 60 км великого магістрального водогону, які треба заміняти в будь-якому випадку. Крім того, в нас є близько 200 км мереж, які ще можуть експлуатуватися ці труби, але вони вимагають санації, тобто суттєвого покращення їхніх експлуатаційних можливостей", - додав він.

Додатково ще 300 кілометрів труб потребують промивки, але є повністю дієздатними. Загальна протяжність мережі з водопостачання, яка підпорядкована комунальній установі складає понад 2.5 тисяч кілометрів. Вона - одна з найбільших в Україні. Завершити усі роботи з очищення життєдайної планують впродовж 3-5 років. Кажуть, усе залежить від фінансування.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Loading...
Load next