У Львові «Горіховий дім» збирає гроші на будівництво центру для жінок у біді (відео)
Про косметичний ремонт тут мови й бути не може. Адже будівля у настільки занедбаному стані, що потребує повної реконструкції. Насамперед тут потрібно відновити дах. І тільки згодом рухатися далі.
- Завдяки реконструкції ми опануємо приміщення горища, піднімемо трошки будову. Відтак, у нас одночасно зможе перебувати 20 жінок, в тому числі жінки з дітьми.
Тут жінки, що опинилися у скруті зможуть перебувати до півроку. Цього часу, вважають у центрі, буде достатньо, щоб покращити становище мешканок, допомогти їм як психологічно, так і за потреби юридично. А все для того, щоб вони могли повернутися до нормального життя і рухатися далі. За цей час жінки також зможуть освоїти фах пекаря або кондитера, - каже працівниця БО «Горіховий дім» Ольга Карєва.
Також тут є пекарня, що заснована в 2012 році з однойменною назвою «Горіховий дім».
Волонтери кажуть, відкрили соціальне підприємство, щоб постійно не випрошувати кошти на існування в інших. Відтак, 40% від прибутку пекарня скеровує на проекти свого Фонду, зокрема на Жіночий центр. Саме так печиво зі смаком добра дає шанс на нове життя мешканкам осередку, які опинилися у кризі.
- В нас є серія з горішками, це є горіхові місяці без муки, натуральні. Є мигдалеве печиво, мигдаль і білок. Трюфельне, шоколадне, вівсяне з журавлиною, кантучіні з журавлиною і серія веганських печив.
А ще з кеш’ю, шоколадом, екофруктами, з яблуком і кокосом та, звісно, фірмові горішки. Ціна стартує від 25 грн, - розповідає барменка Ольга.
За словами Ольги Карєвої, печиво крафтове, зроблене по-домашньому та з натуральних інгредієнтів.
- Воно трошечки, можливо, дорожче у вартості, як інші, але воно цього варте. А варте тому, що, як ми уже згадували, частина прибутків соціального підприємства власне йде на існування центру, історія якого розпочалася ще у 2010 році. Ми тоді мали Центр інтегральної опіки для жінок, що потрапили у кризову ситуацію, по вулиці Старознесенській, 58. Але у 2016 році приміщення власники продали, а «Горіховий дім» опинився на вулиці. Приміщення ось це на Личаківській нам дали у 2017 році, - додає благодійниця «Горіхового дому».
З того часу фонд й збирав кошти на реконструкцію будинку. Наразі завдяки друзям і партнерам вдалося накопичити 1,3 млн. грн. Ще 1,5 млн виділила компанія Регно на ремонт даху. Та цього все одно недостатньо. Львівська мерія ж з 2018 року обіцяла виділити на створення осередку 2 мільйони гривень, розповідають у центрі. Але обіцяна допомога й досі не надійшла.
Попри все, благодійники не зупиняються. І вже до кінця цього року занедбану будівлю планують перетворити на комфортний простір для життя, інтеграції та праці.