Винаходи, якими користується світ: які побутові речі було створено на замовлення армії (відео)
- Застібка-блискавка
Насправді перший прототип звичної металевої змійки презентували ще у 1851-му році, але популярним він не став. Пройшло майже півстоліття і свою застібку запатентував інший інженер, який спроєктувати її так, що защіпати блискавку потрібно було спеціальним ключем. Тож механізм швидко ламався, а витрати на виробництво були захмарними.
Згодом американець Гідеон Сунбек зменшив розмір зубців, збільшив їхню кількість, а ключ замінив слайдером. Такі блискавки почала використовувати в одязі та взутті армія США під час Першої світової. Ще краще винахід себе показав на флоті, адже був майже водонепроникним.
- Розчинна кава
Винайшли розчинну каву у 1890 році і ось тут знову схожий розвиток подій, як із металевою застібкою. Бо ж неабияк популярною вона стала під час Першої та Другої світових воєн. Цей напій був незамінним у похідних умовах та навіть увійшов до списку продуктів, що були обов’язковими для солдатського та офіцерського пайків в Англії, США та інших державах.
Додамо, що винахідник розчинної кави Джордж Вашингтон у 1917 році постачав американським солдатам у 6 разів більше цієї продукції, ніж цивільним. А у військовому міністерстві США з’явився навіть спеціальний кавовий департамент, у якому були переконані, що цей напій допомагає одужувати солдатам, які були отруєні газом.
- Скотч та ізоляційна стрічка
Стрічку із цупкої тканини використовували ще на початку 20 століття для ізоляції кабелів і ремонту різних предметів. Ізоляційні стрічки з’явилися у 1910, і згодом стали не лише липкими, а й такими, що легко знімаються.
У 1943-му році мати двох моряків і за сумісництвом працівниця фабрики написала лист президенту Рузвельту, в якому запропонувала стрічки робити більш водонепроникними та зручними у використанні. Президент дав хід цій думці. У воєнні часи клейку стрічку постачали на фронт, а по завершенню війни вона з’явилася на прилавках господарських магазинів.
- Одноразові бритви
Одноразова безпечна бритва була створена у 1903 році, та запуск цього продукту обвалився через високі ціни. Однак під час Першої світової бритва стала невід’ємною частиною гігієнічного набору чоловіків. Якщо в перший рік появи розробник продав лише 51 станок та 168 лез, то у роки війни прибуток склав 13 мільйонів доларів у рік. Лише з американськими солдатами компанія уклала контракт на постачання понад 3-х мільйонів станків і 36-ти мільйонів змінних лез.
- Гігієнічні прокладки
Революцію в забезпеченні комфорту жінок під час менструації здійснили французькі сестри милосердя. Надихнули їх на це целюлозні бинти, якими перев’язували поранених. Ідея швидко поширилася і знайшла реалізацію. Так, перші гігієнічні прокладки почали надходити до магазинів у 1920-х. Щоправда, коштували вони досить дорого. Доступнішим товар став, коли на ринок почали виходити нові виробники.
- Мікрохвильова піч
Мікрохвильовки, які зараз має кожна друга господиня, спершу використовувалися в армії для розігріву великої кількості їжі для солдатів. Насправді ж можливість за їхньою допомогою розігрівати їжу виявили зовсім випадково. Почалося все з того, що під час Другої світової американські та британські вчені винайшли прилад, який генерував надвисокочастотне випромінювання для вдосконалення радіопередачі та радіолокаційної розвідки.
Цей пристрій був настільки потужним, що його можна було встановлювати навіть у літаках для точкового бомбардування міст. А от уміння ще й розігрівати їжу виявив американський інженер Персі Спенсер, який помітив, що радарні хвилі розплавили цукерку в його кишені.
- Кулькова ручка
Кулькову ручку винайшов у 1943 році Ласло Біро. Він працював на замовлення Британських Королівських повітряних сил, яким потрібен був пристрій, здатен писати на великих висотах за низького тиску, бо ж звичайні чорнильні авторучки не функціонували в літаках на значній висоті. Під час Другої світової американська армія окупувала Японію і привезла туди ці ручки, які справили на японців велике враження.