З табору біженців у Сирії евакуювали українку із чотирьма дітьми (відео)

З табору біженців у Сирії евакуювали українку із чотирьма дітьми (відео)
У 2017 році стало відомо, що в двох закритих таборах — Аль Холл і Родж, на території північно-східної Сирії знаходяться українці - жінки і діти. Їх почали евакуювати з кінця 2020 року після багаторічних переговорів.

Українку з чотирма дітьми евакуювали додому з табору закритого типу “Родж“, що на північному сході Сирії. Евакуйована українка – родом з Криму. В аеропорту вона плакала та дякувала усім за повернення на Батьківщину. Про це у вівторок, 19 жовтня, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр на своїй сторінці у Facebook.

У 2017 році стало відомо, що у двох закритих таборах - Аль Холл і Родж, на території північно-східної Сирії ("Сирійського Курдистану") знаходяться громадяни України (жінки та діти). З кінця 2020 Головне управління розвідки Міністерства оборони України спільно з МЗС почали проводити спеціальні операції евакуації громадян України з Сирії, - наголосила МАляр.

Сім'я пробула у таборі "Родж" на північному сході Сирії 2 роки та 8 місяців. Зокрема, перший час сім'я житиме у готелі, однак питання їхнього житла вже вирішили. Жінці допоможуть відновити документи та влаштуватися на роботу, а дітей відправлять у дитячий садок і школу.

За словами Маляр, відомо, що в Сирійському Курдистані зараз залишається 11 сімей громадян України: "Всі вони вивезені з табору Аль Холл, підготовлені до евакуації, але перебувають на карантині".

Планується фінальна 5-та операція з евакуації. Після чого всі громадяни України будуть повністю евакуйовані з регіону північно-східної Сирії ("Сирійський Курдистан"). Наразі там залишається 11 родин громадян України, - додала заступниця міністра оборони.

Зауважимо, що за даними державного телеканалу "ДОМ" з місця події, в Україну з Сирії сьогодні повернули п'ятьох українських громадян - жінку з чотирма дітьми.

 299
 
Читайте також
МЗС відпрацьовує два плани щодо евакуації українців з Афганістану МЗС відпрацьовує два плани щодо евакуації українців з Афганістану
Міністерство закордонних справ України відпрацьовує два плани як безпечно евакуювати людей з Афганістану. Охочих вже понад 150 людей.
Із Сирії евакуювали 14 громадян Із Сирії евакуювали 14 громадян
Черговий літак із Сирії прибув до аеропорту "Жуляни" у Києві.
У МЗС спростували інформацію щодо захоплення українського літака в Кабулі У МЗС спростували інформацію щодо захоплення українського літака в Кабулі
Заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін загалом пояснював безпрецедентний рівень труднощів, з якими доводилося стикатися дипломатам, щоб витягти українців.
Loading...
Load next