Переведення годинників у 2021: коли Україна переходить на зимовий час
Проект пропонував залишити стандартний часовий період для регіону, а саме UTC+2 за міжнародною шкалою. 19 березня, не змогла прийняти закон про скасування сезонної зміни часу та який пропонує зафіксувати в Україні астрономічний (зимовий) час за міжнародною системою Coordinated Universal Time.
Зокрема, переведення годинників в Україні на зимовий і літній час здійснюється вже майже чотири десятиліття, і за традицією стрілки зрушують восени та навесні - в останню неділю жовтня і в останню неділю березня відповідно. Цьогоріч переведення годинників відбудеться в ніч проти 31 жовтня - з суботи на неділю - о 4 годині ранку, де відповідно стрілки переводяться на годину назад.
Вчені Американської академії сну заявляють, що звикнути до переведення часу неможливо. Вони звернулися до чиновників з проханням відмовитися від практики переходу на зимовий час.
При переведенні годин зростає кількість серцевих нападів, депресії, самогубства, порушень сну. У людей також підвищується тиск. Річ в тім, що організм під час переходу на зимовий час перебуває у стресі. Людина звикає до одного ритму сну та життя, а з переведенням годинника це змінюється.
Як уникнути негативного впливу від переходу на зимовий час?
- постарайтесь лягати спати раніше;
- виключіть шкідливі звички;
- уникайте стресів;
- пийте більше трав’яного чаю.
Рудюк Анастасія, Фаль Анастасія — pravdatutnews.com