Як правильно пірнати в ополонку на Водохреще (відео)

19 січня в Україні відзначається одне із найважливіших релігійних свят — Хрещення Господнє. Традиційно цього дня люди вирушать до водойм, щоб зануритись у крижану воду. Для того, аби уникнути при цьому надзвичайних подій, у кожному регіоні визначені офіційні місця, куди можна прийти та скупатися.
Про правила безпечного пірнання у водойми нагадує "ПравдаТУТ News".
Правила безпечного занурення в ополонку:
- занурюватися (купатися) треба в спеціально обладнаних місцях біля берега під наглядом рятувальників та медичних працівників;
- перед купанням необхідно розігріти тіло;
- до води необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг;
- занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не пірнайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення з головою не рекомендуються, це може призвести до шоку від холоду;
- при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної вам глибини, але не плавайте;
- не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму;
- якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;
- при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;
- після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і одягніть сухий одяг;
- для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю або узвару.
Лікарі також відзначають, що найголовніше для першого занурення – загартований організм. Для цього потрібно заздалегідь приймати контрастний душ, чергуючи холодну та гарячу воду.

Протипоказання для занурення
Попри можливу користь занурення в ополонку для загартовування організму та ритуальну цінність для людей, такий вид активності має ряд протипоказань, про які ми мусимо попередити.
- Людям з хронічними захворюваннями, ГРВІ, а також після перенесеної хвороби краще відмовитися від занурення в ополонку.
- Людям з серйозними серцево-судинними захворюваннями, гострими респіраторними захворюваннями, туберкульозом, онкологічними захворюваннями, перевтомою або з виснаженням організму після будь-яких хвороб категорично не рекомендується пірнати у ополонку.
- Людям з хворобами сечостатевої системи — нефритом, циститом, запаленням придатків або передміхурової залози обов'язково потрібно відмовитися від занурення, аби уникнути можливих ускладнень.
- Людям із захворюваннями дихальних шляхів також варто уникнути занурення: бронхіт, астма і інші захворювання дихальних шляхів можуть проявитися просто під час занурення. Через різкий перепад температур може статися м’язовий спазм і навіть зупинка дихання.
Дбайте про своє життя та життя своїх рідних, дотримуйтеся правил поведінки на водоймах під час Водохреща і в разі небезпеки негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером “101”!
Віра Коновал - pravdatutnews.com



