Україну прийняли до мовного простору ЄС

Україну прийняли до мовного простору ЄС

21 березня, на позачерговому засіданні Генеральної асамблеї Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL) одноголосно прийнято рішення про надання Україні статусу асоційованого члена EFNIL. Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. 

Сьогодні фронт боротьби за Україну – це і фронт утвердження української мови. Тому для нас велика честь приєднатися до континентальної родини мовних інституцій. Адже членство в EFNIL надасть Україні можливість формувати стратегію законодавчого захисту української мови як майбутньої мови ЄС.

У цей непростий для України час нам дуже важлива підтримка провідних мовних інституцій Європи – наших міжнародних партнерів, – наголосив Тарас Кремінь.

Президент EFNIL, пані Сабіна Кірчмайєр, привітала приєднання України до родини EFNIL, відзначивши важливість цього кроку в історичний для держави та Європи момент. Вона висловила сподівання на поглиблення взаємин Секретаріату Уповноваженого з організаціями - членами EFNIL задля розвитку головних цілей і завдань організації.

За словами Тарас Кременя, боротьба за мову – це і боротьба за самоідентичність української нації.

Тому свідомий перехід наших співгромадян на українську мову, ефективний захист інформаційного поля, всебічний розвиток мови – це захист національних інтересів, протидія країні-агресору та боротьба за нашу Незалежність, – зазначив Тарас Кремінь.

Виступаючи на засіданні Генеральній асамблеї EFNIL, в якій, зокрема, взяли участь керівники національних мовних інституцій Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Швеції, Республіки Словенія, Угорщини, Ісландії, Німеччини, Великої Британії, Фінляндії, Бельгії, Норвегії, Італії, Франції, Греції, Румунії, Данії, Чеської Республіки, Люксембургу, Нідерландів, Уповноважений поінформував європейських партнерів про політику геноциду, яку цілеспрямовано веде кремль.

Не спиняється ворог і перед лінгвоцидом.

Так, у щойно окупованих російськими військами Донецькій та Луганській областях вороги продовжують політику деукраїнізації. Повідомляючи про відновлення навчального процесу в школах, окупанти наголошують, що такі предмети, як “українська мова”, “українська література” та “історія України” вивчатися не будуть, - додав Тарас.

EFNIL об’єднує національні мовні інституції країн-членів ЄС. Серед основних завдань – контроль за виконанням мовного законодавства, захист державних мов, збір матеріалів про мовну політику в ЄС, заохочення до вивчення офіційних європейських мов задля мовного та культурного розмаїття в ЄС. З часу призначення на посаду Уповноважений Тарас Кремінь провів зустрічі з багатьма очільниками національних мовних інституцій Європи, брав участь у пленарних засіданнях EFNIL, сприяв поширенню позитивного досвіду щодо імплементації європейського мовного законодавства в Україні.

Нагадаємо, що «Я розкажу ще більше»: дружина боксера Усика опублікувала емоційну промову (фото). Катерина Усик відверто розказала про «русскій мір».

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Заборонити російську музику на радіо та телебаченні: пропозиція ВРУ Заборонити російську музику на радіо та телебаченні: пропозиція ВРУ
Народні депутати пропонують заборонити російську музику на радіо та телебаченні. Відповідний законопроєкт уже зареєстрували.
Loading...
Load next