Безкоштовні курси для кухарів та покоївок в Австрії: як проходить навчання? (відео)

Безкоштовні курси для кухарів та покоївок в Австрії: як проходить навчання? (відео)
Після навчань всіх учасників проєкту влаштовують на роботу в готелі Австрії. Там їх забезпечують житлом і харчуванням. Зарплата становить 1600 євро/міс.

Як і обіцяли, ми продовжуємо серію сюжетів про безкоштовне навчання для роботи в Австрії, яке підтримує тамтешній уряд, щоб допомогти українцям у такий нелегкий час. Курси проходять у Штубені в готелі Мондшайн. І сьогодні ми покажемо вам, як навчаються наші кухарі та покоївки.

Уже з самого ранку робота на кухні в розпалі. Адже одразу після сніданку шеф-кухар Торстен роздає своїм підопічним завдання, хто чим займатиметься впродовж дня. Ось тут, наприклад, жінки готують яблука для традиційного австрійського штруделя. Учасники програми кажуть: працювати тут - одне задоволення.

Навчання в дуже веселій формі. В тій формі, в якій є тісний контакт шеф-кухаря з нами. Дуже легко. Дуже добра спільна мова ми знаходимо. Почуття гумору дуже велике.

Ніяких труднощів. Одна є проблема в розмовному бар’єрі. Все. Більше нічого немає. Але це все можна поправити. Гугл переклад. Тут дуже багато людей, які розуміють англійську, хто німецьку, тому все можна вирішити, - розповідає Iнна Сандрост, учасниця програми.

А ось тут готують м’ясо на гуляш і паралельно на плиті томиться соус деміглас.

Якщо у вас є залишки, наприклад, ви там чистили цибулю, селеру, ви їх можете не викидати. Якщо ви знаєте, що ви будете готувати соус деміглас, ви їх можете залишити.

Додається трошки томатів, заливається червоним вином, закидаються кості і він на маленькому вогні томиться від 12 до 18 годин.

І поки тут роблять заготовки для майбутніх страв, поряд уже чекає готовий обід. Та на цьому не все. Попереду в кухарів теоретичне навчання.

Оце буде програма на сьогодні … подати краще.

Усе, звичайно, німецькою. Так учасники проєкту вчать не лише методи приготування, але й мову. Опісля переходять до практики.

Ними доволі легко. Всі хочуть працювати, і вони готові до роботи. Ми створили базовий курс, де вони вчать німецькою всі спеціальні, професійні слова з австрійської кухні. Також учасники опановують основи приготування соусів, овочів, м’яса, риби, з чим вони можуть почати роботу на кухні в Австрії чи в Німеччині, - каже Торстен Еммеріх, шеф-кухар у «Hotel Mondschein».

З ним дуже класно працювати. Він все доступно пояснює, він дає нам основу, ми при цьому вчимось. Хто розуміється по кухні, це для нього дуже легко. Хто тільки прийшов і вчиться, також для них доступно це все. Вони все розуміти, він все покроково нам розказує, ми собі все записуємо, відповідно в процесі роботи це легко виходить, - Вероніка Самотій, учасниця програми.

І поки кухарі метушаться біля плити, на інших поверхах працюють наші покоївки. 

У номерах рівненько застелені ліжка, ретельно протерті полиці. Усе повинно бути ідеально. Свою роботу жінки повинні виконувати швидко, чітко та акуратно. Працюють вони зазвичай у парах.

Набір інструментів, якими ми прибираємо, тобто все має бути чітко в кишеньках, складені серветочки наші для прибирання. Ми приходимо в номер, стукаємо запитуємося, чи є хтось в номері, - розказує Наталія Кошуленко, учасниця програми.

Щодня у покоївок інша робота. Ось тут, до прикладу, займаються прасуванням.

Ми ділимося на 3 групи. Це дівчата, які виходять прибирати місця частого побуту. Це, наприклад, столова, туалети, коридори. Фруденс. Інші дівчата йдуть на блаби – це прибирання номерів. А ще інші дівчата йдуть в прачичну або в інші домівки, - пояснює Катерина Куроп’ятник, учасниця програми.

Основне в цій роботі це розуміти, яка хімія для чого призначена. Це дуже важливі елементи. До нас приїжджав один мужчина, який нам показував, як з цією хімією працювати, які для цього використовуються ганчірки, які штуки. Звісно, це трохи відрізняється від того, як ми проводимо прибирання вдома. Ми тут спілкуємося з людьми, заходимо, так. Це інше житло, там де живуть зовсім чужі люди. Треба уважно дивитись, нічого лишнього не зробити. Це дуже важливий момент, - додає Тетяна Лайпат, учасниця програми.

До речі, Катерина та Тетяна з Харкова. Через війну вони разом із дітьми виїхали за кордон. Жінки кажуть: для них це хороша можливість для заробітку у такий нелегкий час.

Додамо, що навчання в покоївок хаускіпінгу коротше, ніж в офіціантів та кухарів. Триває воно всього 2 тижні. Опісля всіх учасників проєкту влаштовують на роботу в готелі західної Австії. Там їх, як і всіх інших учасників проекту, забезпечують житлом і харчуванням. Зарплата ж для всіх становить 1600 євро в місяць. І для українці, покинули домівки через війну, чи для тих, хто залишився без роботи через бойові дії, це чудова нагода отримати офіційну роботу в Австрії.

Особисто мені тут подобається все. І краєвиди, і готелі, і ставлення. Я задоволена, що попала на цей проєкт, - резюмує Наталія Кошуленко, учасниця програми.

Та всі вони зізнаються: неабияк сумують за домом і хочуть повернутися назад в Україну.

Підтримай нас на Patreon: https://www.patreon.com/pravdatutlviv
Злата Новосельська - pravdatutnews.com

Читайте також
Безкоштовне навчання для роботи в Австрії: деталі програми для українців (відео) Безкоштовне навчання для роботи в Австрії: деталі програми для українців (відео)
Можливість безкоштовного навчання для роботи в Австрії: австрійський уряд і ринок праці оплачує програму. Кожне базове навчання триває місяць. Українці отримують базові знання і навички та практикуються впродовж місяця.
"Золотий квиток": як українці мають змогу офіційно працювати та проживати в Австрії (відео) "Золотий квиток": як українці мають змогу офіційно працювати та проживати в Австрії (відео)
Офіційно працювати і перебувати в Австрії українці можуть завдяки Blue Card, яку їм оформляють в межах проєкту. Дійсна вона до березня 2023 року.
Loading...
Load next