Української буде більше: з 16 липня набирають чинності зміни до мовного законодавства

Української буде більше: з 16 липня набирають чинності зміни до мовного законодавства

Із 16 липня набирають чинності зміни  до мовного законодавства,  які регламентують використання державної мови в мережі Інтернет та мови інтерфейсів комп'ютерних програм, встановлених на товарах.

Про це повідомляє мовний омбудсмен Тарас Кремінь. 

Це означає, зокрема, що з 16 липня 2022 року:

  • будь-який товар, на якому встановлено комп’ютерну програму — від автомобіля до пральної машини чи електрокавоварки, повинен бути “локалізований” для реалізації в Україні. На товарі має бути українськомовний інтерфейс незалежно від того, чи цей інтерфейс використовує електронний екран чи має вигляд панелі керування зі звичайними кнопками;
  • усі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, ютюб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки тощо), які є інтернет-представництвами суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням.

Варто наголосити, що суб’єкти господарювання, які здійснюють обслуговування українських споживачів в мережі інтернет (інтернет-магазини, інтернет-каталоги тощо) вже з 16 січня 2021 року зобов’язані розміщувати на відповідних інтернет-ресурсах інформацію про товари та послуги державною мовою. Однак, відтепер вони зобов’язані мати повноцінну версію українською мовою, яка має бути основною (містити максимальний обсяг інформації) та завантажуватися за замовчуванням, - сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його словами, відсутність українськомовної версії інформаційного інтернет-ресурсу після 16 липня 2022 року може означати свідоме порушення його власником вимог закону про державну мову, або факт відсутності державної реєстрації засобу масової інформації та/або власника як суб’єкта підприємницької діяльності.

Це своєю чергою означатиме намір власника інтернет-ресурсу перебувати поза правовим полем України і викликатиме обґрунтовану недовіру до опублікованої на ресурсі інформації, - підкреслив Уповноважений.

Також з 16 липня 2022 року Уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть Закон.

Розмір штрафу складає від 3400 до 8500 грн, якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення накладатиметься штраф від 8500 до 11900 грн.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
В Україні хочуть позбавити мандатів депутатів, які говорять російською В Україні хочуть позбавити мандатів депутатів, які говорять російською
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вимагатиме, щоб політичні партії позбавляти мандатів депутатів, які порушують мовний закон.
Мовний закон: Кремінь заявив, що більшість друкованих ЗМІ вже перейшли на українську мову Мовний закон: Кремінь заявив, що більшість друкованих ЗМІ вже перейшли на українську мову
Норма закону не поширюється на видання кримськотатарською мовою та мовами інших корінних народів України.
Loading...
Load next