Вигадувала злочини росіян і втратила посаду: журналісти з'ясували чому звільнили Денісову

Вигадувала злочини росіян і втратила посаду: журналісти з'ясували чому звільнили Денісову

Вже колишня Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, будучи на посаді, вигадувала моторошні історії про згвалтування російськими окупантами дітей. Такого висновку дійшла «Українська правда» в ході власного розслідування, передає "Детектор Медіа".

Видання з'ясувало, що звільнення Денісової парламентом, яке стало несподіванкою для громадськості, насправді мало значну непублічну сторону.

У березні Людмила Денісова за підтримки ЮНІСЕФ запустила додаткову до існуючої на той момент гарячу лінію психологічої підтримки. Нею опікувалась психологиня Анастасія Квітко, яка водночас є дочкою Денісової. Дільність цієї лінії була непрозорою і на це звернули увагу, перш за все, самі працівники офісу омбудсмана.

Заявлялось, що на лінії працюють 5 професійних психологів, а за перші два тижні по допомогу звернулись вже 400 людей, які здебільшого розповідали саме про статеві злочини. Водночас не було відомо, як фіксуються ці дзвінки, ким є психологи, які працюють зі зверненнями, тощо. У ЮНІСЕФ зрештою повідомили журналістам, що це були звичайні оператори. 

Хоча Квітко запевняла, що за півтора місяці її гаряча лінія прийняла близько 1040 дзвінків, із яких 450 стосувались зґвалтування дітей, в офіційній виписці, яку отримали прокурори, виявилось, що за весь час на телефон надійшло лише 92 дзвінки, пише УП.

Журналісти не змогли знайти підтвердження історій, які розповідали Квітко та Денісова, навіть коли ці історії мали деталі, що могли допомогти в пошуку жертв. Жодних доказів того, що ці жертви взагалі існували, ані омбудсман, ані психологиня надати не змогли ні журналістам, ні слідству, яке викликало їх як свідків для з'ясування подробиць.

На допиті, як з'ясували в УП, Денісова зізналася правоохоронцям, що історії чула від своєї дочки, а та розповіла, що переповідала їх «за чаюванням». Не під камеру Денісова пояснила, що розповідала моторошні історії, бо «хоче перемоги для України», заявляють джерела УП.

Водночас до українських правоохоронців і парламентів зверталися європейські партнери та просили надати докази зґвалтувань. Відповісти європейцям було нічого – омбудсман «давала задню» і взагалі не координувала свої дії з парламентом. Усе це, як повідомляється, стало підґрунтям для її стрімкого звільнення.

Журналістам Денісова та Квітко ситуацію не прокоментували.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада звільнила омбудсмена Денісову.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Г’ю Джекман поговорив з хлопчиком з Одеси (відео) Г’ю Джекман поговорив з хлопчиком з Одеси (відео)
Світові артисти продовжують висловлювати підтримку Україні.
Доля людей невідома: окупанти змушують українців проходити "фільтрацію" і відправляють їх до росії Доля людей невідома: окупанти змушують українців проходити "фільтрацію" і відправляють їх до росії
Перш ніж дістатися до фільтраційних таборів люди змушені проходити декілька блок-постів з ретельною перевіркою документів.
Loading...
Load next