Жінок ставитимуть на військовий облік лише за їхньою згодою — Генштаб (відео)

Жінок ставитимуть на військовий облік лише за їхньою згодою — Генштаб (відео)

Генеральний штаб ЗС України опрацював пропозиції щодо внесення змін до Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних. 

Наказ передбачає, що з 1 жовтня 2022 року жінки, які мають спеціальності та/або професії, визначені в додатку 1 до наказу, братимуться на військовий облік військовозобов’язаних.

Водночас проведення загальної мобілізації під час війни з російською федерацією засвідчило, що на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань призвані близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.

Більшість жінок призначено на посади:

  • медичного персоналу,
  • підрозділів зв’язку,
  • морально-психологічного забезпечення,
  • діловодів,
  • бухгалтерів,
  •  кухарів.

Станом на зараз у Збройних Силах залишається потреба у фахівчинях з медицини, радіотехніки та харчових технологій.

Таким чином, досвід розгортання військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу доводить, що в державі на сьогодні немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Зважаючи на це, Головне управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України опрацював пропозиції щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних лише за їхньою згодою. Також пропонується розпочати проведення заходів із включення жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
Міноборони повідомило, що вагітних та жінок з малолітніми дітьми також візьмуть на військовий облік Міноборони повідомило, що вагітних та жінок з малолітніми дітьми також візьмуть на військовий облік
Зміни до закону розширюють можливості щодо взяття на облік жінок інших спеціальностей та професій.
Loading...
Load next