Що треба зробити з радянським гербом на щиті "Батьківщини-мати": результати опитування

Що треба зробити з радянським гербом на щиті "Батьківщини-мати": результати опитування
"Батьківщина-мати" – найвища монументальна скульптура в Європі, що розташована на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.

85,1% українців вважають, що радянську символіку на щиті монументу "Батьківщина-мати" необхідно замінити на український герб. Про це свідчить опитування громадян у "Дії", що завершилося 21 липня. Повідомляє міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Фото: "Дія"

Тож із трьох варіантів щодо зміни символіки на монументі українці проголосували так:

  • за те, щоб на щиті "Батьківщини-мати" виднівся один із державних символів України проголосували 85% від загальної кількості опитуваних у близько 780 тисяч людей.
  • найменше голосів (6%) серед українців набрав варіант в опитуванні "залишити все як є".
  • ще 9% опитуваних проголосували за те, щоб зняти радянський герб і залишити щит чистим.

Так, ми могли все зробити без консультацій з громадськістю. Зробити на свій розсуд. Але я впевнений, що діалог з суспільством – вкрай важливий. Його треба ініціювати по таких питаннях, тим паче коли нам це нічого не коштує, – наголосив Ткаченко і зізнався, що віддав свій голос за встановлення тризубу на щиті "Батьківщини-мати".

Він також підкреслив, що зараз демонтаж монументу "точно не на часі". Зокрема, причиною міністр назвав величезні кошти, яких потребує цей процес.

Нагадаємо, що росія вирішила покарати Вікіпедію за статті про війну в Україні.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

 237
 
Читайте також
В Україні приземлився літак з евакуйованими із Афганістану українцями (відео) В Україні приземлився літак з евакуйованими із Афганістану українцями (відео)
У Міністерстві оборони України наголосили, що літак з аеропорту Кабалу зміг вилетіти після успішних міжнародних перемовин. Зокрема, у них брали активну участь представники Пакистану, Туреччини, Катару та Афганістану.
"Радянські" інсталяції та "сцена на могилах": чергові казуси до Дня Незалежності (відео) "Радянські" інсталяції та "сцена на могилах": чергові казуси до Дня Незалежності (відео)
Обговорення щодо радянських інсталяцій у Києві на Алеї Героїв Небесної Сотні досі не вщухають. Люди обурені встановленням совкових пам’яток на такому історичному місці, вважаючи це геть недоречним. Та не лише цим запам’ятається підготовка до Дня Незалежності, черговий факап від організаторів – встановлення сцени на братських могилах на території Маріїнського парку. У обох інцидентах обвинувачують міську владу Києва.
Loading...
Load next