Цей рік буде показовим: в ПЦУ розповіли, коли Україна зможе перейти на новий календар свят

Цей рік буде показовим: в ПЦУ розповіли, коли Україна зможе перейти на новий календар свят

Україна з наступного року, ймовірно, зможе перейти на Новоюліанський календар свят. Проте цьогоріч українці святкуватимуть Різдво з 25 грудня до 7 січня. Про це заявив священник ПЦУ, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко під час брифінгу.

Ми у своїх парафіях порадилися і вирішили, що будемо відзначатимемо дві дати. Різдво багатоденне, як і Великдень – після нього є світлий тиждень, а тоді ще 40 днів. Зазвичай після Різдва були святки аж до Водохрестя. Моя особиста пропозиція – проводити їх від 25 грудня по 7 січня, – зазначив він.

За його словами, більшість християн живе по Новоюліанському календарю і святкує Різдво у грудні. Українська церква живе по Юліанському календарю, і також святкує Різдво Христове 25 грудня. Ця дата збігається із 7 січня.

Церква — це люди. І все, що змінилося в людей, змінилося в церкві. Ми всі зараз разом працюємо на перемогу. Священики служать капеланами, священики і віряни займаються благодійною, волонтерською, гуманітарною діяльністю, вивозять людей з регіонів, годують, допомагають, чим можуть. Велика кількість вірян виїхала за кордон, і тема духовного кормління людей, які розкидані по світу, також актуальна. Це вимагає і певних рішень, і нових форм такої діяльності. Пора починати обговорювати те, щоб українська церква прийняла рішення про перехід на Новоюліанський календар. Було б добре, якби це вирішувалось не однією церквою, а всією релігійною спільнотою, – сказав Коваленко.

Священик зазначив, що необхідно враховувати той факт, що в церквах люди “більш тяжіють залишатися в традиції”. Тому розглядаються усі можливі варіанти, які б задовольняли усіх. Наприклад, нинішній варіант: дозволити тим, хто хоче святкувати Різдво 25 грудня – святкувати у цей день, а тим, хто хоче 7 січня — святкувати у цю дату, як певний перехідний період.

Спочатку треба визначитись в середині кожної церкви, а тоді створювати комісії. Також потрібна певна синхронізація з державним календарем. Бо деякі релігійні свята є державними. Соціологічні дослідження показують, що постійно зростає кількість людей, які б бажали, щоб ми були ближче до християнського світу, ніж до імперської росії. Але думаю, що московський патріархат буде проти цього, – додав він.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Благодатний вогонь: чи отримає його цього року Україна Благодатний вогонь: чи отримає його цього року Україна
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній розповів, що цього року ПЦУ все ж таки отримає Благодатний вогонь. Святе світло доставлять в Україну за такою ж схемою, яка була у 2020 році.
У МОЗ оголосили рекомендації для церков та вірян на час святкування Великодня У МОЗ оголосили рекомендації для церков та вірян на час святкування Великодня
На час великодніх свят в Україні не планують посилювати карантин, однак Міністерство охорони здоров'я розробило рекомендації для вірян та церков аби запобігти стрімкому поширенню коронавірусної інфекції у період Великодніх свят.
Великдень під час пандемії: як відбуватиметься святкування (відео) Великдень під час пандемії: як відбуватиметься святкування (відео)
Великдень під час пандемії. Другий рік поспіль львів’яни будуть змушеними святкувати Воскресіння Христове в особливому режимі. Минулоріч віряни освячували кошики під наглядом правоохоронців.
Loading...
Load next