Книга про культурну спадщину України увійшла до списку найкращих видань за версією The New York Times

Книга про культурну спадщину України увійшла до списку найкращих видань за версією The New York Times

Книга про культурну спадщину України "Скарби України: культурна спадщина народу" (Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage) потрапила до рейтингу найкращих мистецьких видань 2023 року, складеного виданням The New York Times.

Ілюстроване видання вартістю 25 фунтів вийшло в листопаді у британському видавництві Thames & Hudson.

Ця актуальна нова книга знайомить нас із більш ніж 100 будівлями та предметами мистецтва, від доісторичних часів та епохи бароко до сучасного бомбосховища, у країні, яку ми нарешті бачимо серцем Європи. З розділами про православні ікони та католицькі собори, радянський авангардизм і національні народні промисли, ця книга ілюструє культуру, сама розмаїтість якої зараз ставить її під загрозу – і справді, деякі з показаних робіт, такі як кам’яні статуї поблизу Харкова, датовані 9-13-м століттям століття, вже зруйновано, – пише у рейтингу критик Джейсон Фараго.

Передмову до нього написав український письменник Андрій Курков, а співавторами стали зокрема культуролог Андрій Пучков, історик Максим Яременко та мистецтвознавиці Діана Клочко й Мирослава Мудрак.

Книга має вісім розділів, викладених в хронологічному порядку, та знайомить читача з українським мистецтвом та спадщиною: починаючи від скіфського золота, візантійських ікон, завершуючи шедеврами авангарду та творами мистецтва після Помаранчевої революції.

Війна в Україні – це війна культур, тож такими є ставки, – також підкреслює він. 

У рейтингу також зазначено, що всі кошти, які будуть отримані від продажів книги про українську культурну спадщину, видавець обіцяв передати Українському ПЕН для підтримки місцевих музеїв.

Нагадаємо, що у Києві відкриваються станції метро «Хрещатик» та «Майдан Незалежності».

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Українська "Книга року ВВС-2021": оголосили результати (фото) Українська "Книга року ВВС-2021": оголосили результати (фото)
Україна назвала переможців конкурсу Книга року ВВС-2021.
"Щоб у 16 не було запізно": в Україні передумали закупляти книги з гендерними стереотипами "Щоб у 16 не було запізно": в Україні передумали закупляти книги з гендерними стереотипами
Міністерство культури вимагатиме зупинити закупівлю книжки "Щоб у 16 не було запізно" про гендерні стереотипи.
Будівлю "Квіти України" в Києві визнали об'єктом культурної спадщини Будівлю "Квіти України" в Києві визнали об'єктом культурної спадщини
"Квіти України", яку нещодавно намагалися знести визнали об’єктом культурної спадщини Києва та тепер охоронятимуть.
Loading...
Load next