Загибель тисяч не має значення: у CNN розповіли про тактику «вагнерівців» в Україні

Загибель тисяч не має значення: у CNN розповіли про тактику «вагнерівців» в Україні

Бойовики приватної військової компанії «Вагнер» стали «одноразовою піхотою» під час російського наступу на сході України. Пише телеканал CNN.

У звіті йдеться, що «вагнерівці» становлять велику загрозу у ближньому бою. 

Загибель тисяч солдатів «Вагнера» не має значення для російського суспільства. Штурмові групи без команди не відступають. Самовільний відхід групи або без поранень карається розстрілом на місці, – стверджується у доповіді.

Перехоплення телефонних розмов, здійснені українською розвідкою та передані CNN, також свідчать про нещадне ставлення до бойовиків на полі бою. В одній із розмов солдат розповідає, як хтось намагався здатися українцям: «Вагнерівці» зловили його і відрізали йому чортові яйця».

За даними розвідки, поранені бійці «Вагнера» часто по кілька годин залишаються на полі бою: 

Штурмовій піхоті не дозволяється самостійно виносити поранених з поля бою, оскільки їхнє основне завдання — продовжувати штурм до досягнення мети. Якщо штурм не вдався, відступ також дозволено лише вночі.

Попри таку байдужість до втрат, тактика «Вагнера» «єдино ефективна для погано підготовлених мобілізованих військ, що становлять більшість сухопутних сил росії».

У звіті також йдеться про те, що ПВК розгортає свої сили мобільними групами чисельністю близько дюжини або менше, використовуючи реактивні гранатомети (РПГ) та розвідку дронами в режимі реального часу.

Ще одним інструментом, що є у розпорядженні «вагнерівців», є обладнання зв'язку Motorola. Хоча компанія заявила CNN, що призупинила всі продажі до росії.

Засуджені, яких вербує «Вагнер», часто складають першу хвилю наступу та зазнають найважчих втрат – до 80% за даними українських офіційних осіб. За ними йдуть досвідченіші бійці з тепловізорами та приладами нічного бачення.

Якщо силам «Вагнера» вдається зайняти позицію, артилерійська підтримка дозволяє їм викопати окопи та закріпити свої досягнення, але ці окопи дуже вразливі для атак на відкритій місцевості. У розвідці зазначають, що між бойовиками та російськими військові часто відсутня координація.

Злата Новосельська pravdatutnews.com

Читайте також
Зеленський надав звання Героя України двом добровольцям, які загинули у 2014 році (фото) Зеленський надав звання Героя України двом добровольцям, які загинули у 2014 році (фото)
Сьогодні, 29 серпня в Україні відбуваються урочистості з нагоди Дня пам'яті полеглих захисників.
Загострення на Донбасі: ТКГ провела позачергове засідання через обстріли Авдіївки Загострення на Донбасі: ТКГ провела позачергове засідання через обстріли Авдіївки
Україна виступила за те, щоб підгрупа ТКГ була частиною координаційного механізму і допомагала верифікувати порушення режиму припинення вогню.
Авіакатастрофа Boeing МН17: родичі загиблих виступлять у суді Нідерландів (відео) Авіакатастрофа Boeing МН17: родичі загиблих виступлять у суді Нідерландів (відео)
На початку 2020 року прокуратура Нідерландів пред’явила звинувачення чотирьом підозрюваним у справі щодо катастрофи малазійського рейсу MH17 над Донбасом.
Loading...
Load next