Болгарські фермери вийшли на протест через імпорт українського зерна

Болгарські фермери вийшли на протест через імпорт українського зерна

Фермери та власники переробних підприємств у Болгарії вивели важку техніку на транспортні розв'язки на знак протесту проти рішення парламенту не продовжувати надзвичайні заходи, що забороняють імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України після 15 вересня.

Про це повідомляє Forbes Bulgaria.

Через протести заблоковано деякі автошляхів по всій країні – прикордонні переходи, головні дороги та шосе. Представники 26 галузевих організацій оголосили безстроковий загальнонаціональний протест.

Протестувальники вимагають:

  • продовження заборони на імпорт соняшнику, пшениці, кукурудзи та ріпаку з України;
  • введення заборони на імпорт нерафінованої олії, свіжих та заморожених фруктів та овочів, молока та молочних продуктів, м'яса та м'ясопродуктів, живих тварин, меду та продуктів бджільництва з України;
  • посилення контролю за походженням, якістю та безпечністю сільськогосподарської продукції, що імпортується в країну.

Фермерська спільнота також вимагає виплатити фермерам повну суму компенсації за збільшення виробничих витрат через війну в Україні до 30 вересня цього року та зняти обмеження на розмір допомоги, а також негайно виплатити державну допомогу для компенсації фермерам, які мають повністю необроблену землю.

Серед вимог – виділення необхідних коштів для переоформлення існуючих та надання нових державних дотацій, у тому числі мінімальних дотацій виробникам винограду, картоплі, малини, тепличної продукції та тютюну, а також виробникам тваринницької продукції та меду.

Ми ведемо розмову з виробниками зерна, і рішення про зняття зернової заборони не можуть ухвалювати тільки виробники, – глава уряду Микола Денков.

Міністр сільського господарства Кирил Витєв запросив протестувальників на переговори і заявив, що після скасування Єврокомісією заборони на імпорт з України будуть проведені переговори з Києвом, щоб експорт до Болгарії було затримано до повного уточнення продукції, кількості та механізмів ліцензійних режимів.

Нагадаємо, В Італійській провінції Флоренція стався землетрус магнітудою 4,8

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Окупанти тиснуть на фермерів та викрадають українське зерно Окупанти тиснуть на фермерів та викрадають українське зерно
Росіяни змушують фермерів розпочати посівну, плануючи забрати урожай собі.
Українець отримав три роки тюрми за участь у протестах у Білорусі (відео) Українець отримав три роки тюрми за участь у протестах у Білорусі (відео)
Свою провину Ференець не визнає і через адвоката планує подавати апеляцію, а українське МЗС називає вирок протиправним.
Loading...
Load next