Пенсіонерка - контрабандистка намагалась перевезти через кордон 5 кг золотих монет, куплених у Львові

Пенсіонерка - контрабандистка намагалась перевезти через кордон 5 кг золотих монет, куплених у Львові

Співробітники Люблінської митниці у пункті пропуску Гребенне на українсько-польському кордоні викрили незвичайний спосіб контрабанди. 68-річна пасажирка автомобіля, що поверталася зі Львова, сховала під одягом 670 золотих монет. Разом вони заважили 5 кг чистого золота. Їхню вартість судовий експерт оцінив у 1,5 мільйона злотих (12,6 млн грн за курсом НБУ). 

Українську ділянку кордону у Раві-Руській вона перетнула безперешкодно, повідомляє PolsatNews.

Виявилося, що монети мають не лише матеріальну, а й історичну цінність.

Всі монети були виготовлені із золота. Більшість походить з XIX та XX століть, зокрема це монети Угорського королівства, французькі, бельгійські та швейцарські франки, австрійські корони та британські суверени, – повідомляє PolsatNews.

Дев’ять монет викарбувані до 1850 року і мають історичну цінність. За висновками експертів, найстарішою монетою були 20 франків 1817 року із зображенням короля Людовіка XVIII. Інші 661 монет були валютним золотом, викарбувані після 1850 року.

Крім того, деякі монети досі є законним платіжним засобом. Решта – так звані інвестиційні монети, що розглядаються як спосіб інвестування капіталу.

68-річна жінка, в якої виявили контрабанду, зізналася та подала заяву про добровільне взяття на себе відповідальності. Вона пояснила, що монети купила у Львові у подруги.

У повідомленні не зазначається дати, коли митники викрили контрабанду, як і національності контрабандистки.

Нагадаємо, Кабмін звільнив всіх заступників міністра оборони

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

 247
 
Читайте також
У храмі Петра і Павла завершили реставрацію фресок Франциска Екштайна (відео) У храмі Петра і Павла завершили реставрацію фресок Франциска Екштайна (відео)
Нове життя стінописів. Вже на початку грудня містяни й туристи нарешті побачать відреставровані фрески Франциска Екштайна, які прикрашають склепіння Гарнізонного храму.
На кордоні з Польщею вилучили чергову контрабанду брендованого одягу (відео) На кордоні з Польщею вилучили чергову контрабанду брендованого одягу (відео)
. Водій вказав в декларації, що перевозить лише особисті речі та гуманітарну допомогу.
COVID-вакцинація в Україні: вакцинованим українцям пропонують знижки на поїздки у таксі (відео) COVID-вакцинація в Україні: вакцинованим українцям пропонують знижки на поїздки у таксі (відео)
Український уряд прагне збільшити темпи вакцинації від коронавірусу. Для цього українцям вже почали пропонувати низку заохочень та привілеїв, таких як квитки на футбольні матчі, безкоштовний проїзд у громадському транспорті чи 50% знижки на поїздки у одному із сервісів таксі, який працює у 27 містах України.
Loading...
Load next