Вимагали обслуговувати державною мовою: у Києві водій таксі вигнав пасажирок через мовний конфлікт

Вимагали обслуговувати державною мовою: у Києві водій таксі вигнав пасажирок через мовний конфлікт

Водієві таксі, який вигнав пасажирок через їх законну вимогу обслуговувати державною мовою, не вдасться уникнути покарання – його можуть оштрафувати.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, коментуючи інцидент, який стався у Києві.

Зараз ми готуємо звернення до відповідних органів, зокрема до Національної поліції України та компанії сервісу перевезень Bolt, для встановлення особи порушника та притягнення його до відповідальності, – сказав Тарас Кремінь.

За словами Уповноваженого, водій таксі, який відмовився обслуговувати пасажирок державною мовою, порушив статтю 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної, відповідно до якої мовою обслуговування споживачів за замовчуванням є державна мова.

Кодексом України про адміністративні правопорушення безпосереднім порушникам мовного Закону в частині застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів передбачено адміністративне стягнення у вигляді накладення штрафу у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На сьогодні ця сума становить 3400-5100 грн, – підкреслив він.

Нагадаємо, Окупанти обстріляли Сумщину: загинув 16-річний хлопець

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
"У нас на русском": IT-компанія у Києві потрапила в скандал через мову (фото) "У нас на русском": IT-компанія у Києві потрапила в скандал через мову (фото)
Всередині компанії можна спілкуватися виключно російською.
У київському супермаркеті працівник одягнув футболку з гербом РФ (відео) У київському супермаркеті працівник одягнув футболку з гербом РФ (відео)
Очевидці зазначають, що мережа цих магазинів належить людям близьким до ОПЗЖ. І раніше там вже був скандал щодо продажу товарів експортованих з РФ.
Антиковідна дисидентка: у Києві жінка влаштувала "масочний" скандал (відео) Антиковідна дисидентка: у Києві жінка влаштувала "масочний" скандал (відео)
У магазині жінці навіть подарували маску, проте, вона на відріз відмовилася її надягати.
Loading...
Load next