Ціна хліба може зрости на 10-20% – Всеукраїнська асоціація пекарів

Ціна хліба може зрости на 10-20% – Всеукраїнська асоціація пекарів

Є всі передумови для здорожчання хліба на 10%, а в наступні місяці – ще на 20%.

Про це повідомив президент “Всеукраїнської асоціації пекарів” Юрій Дученко в коментарі AgroPortal.

Вартість хліба може зрости внаслідок подорожчання борошна нового врожаю на 25-30%. Частково впливають також планові відключення електроенергії, оскільки відключення на 2 години зміщує графік випуску хліба на 8 годин. Це змушує перебудовувати систему доставлення та реалізації хліба, що збільшує витрати на реалізацію. Собівартість хліба класичної рецептури має частку електроенергії на рівні 50 копійок. Якщо хліб виготовляється за допомогою генератора, ця частка збільшується до 1 грн 50 копійок.

Хлібобулочна галузь також має, за словами Юрія Дученка, кризу платежів у торгівлі та для оборонних потреб. Відсутність достатньої кількості обігових коштів впливає на несвоєчасну оплату сировини, заробітної плати, енергоносіїв. Крім того, додатковою витратою є потреба у використанні генераторів та пального для генерації енергії. Коштів на модернізацію в галузі в більшості випадків теж немає.

Раніше експерти зазначали, що через збільшення витрат виробників хліба на оплату праці, а також внаслідок вичерпання запасів якісної сировини в Україні почали зростати ціни на хліб. Темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари пришвидшилися до 5,5% р/р, у тому числі через ефект блокади західних кордонів. За даними Держстату, ціни на хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку за результатами 1 кварталу 2024 року становлять 44,89 грн/кг, хліб пшеничний з борошна першого ґатунку — 36,38 грн/кг, хліб житній, житньо-пшеничний — 37,54 грн/кг, батон — 23,28 грн/500 грамів.  

Нагадаємо, Міноборони Німеччини планує значно збільшити резерв Бундесверу

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
П'ять гравців збірної України подорожчали після Євро-2020 П'ять гравців збірної України подорожчали після Євро-2020
Найдорожчим українським гравцем залишається півзахисник Руслан Малиновський, ціна якого не змінилася після Євро-2020 та становить 30 мільйонів євро.
Loading...
Load next