Для підтримки вразливих верств населення: Міністерство соціальної політики України поглиблює співпрацю з ООН

Для підтримки вразливих верств населення: Міністерство соціальної політики України поглиблює співпрацю з ООН

Завдяки плідній співпраці з організаціями ООН Україна забезпечує комплексну підтримку вразливих верств населення. Це важливо для підвищення соціальної стійкості громадян в умовах війни, зокрема, під час підготовки до зимового періоду.

Для обговорення подальших кроків співпраці Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович провела зустріч з координатором системи ООН і гуманітарним координатором в Україні Матіасом Шмале. У зустрічі також взяла участь заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Ірина Постоловська. 

Для нас пріоритетом було, є і буде створення ефективної системи соціального захисту, в центрі якої люди, що потребують підтримки. Наразі ми фіналізуємо стратегію розвитку соціальних послуг, що дозволить підвищити їх якість та доступність. Запровадження ринку соціальних послуг і уніфікація стандартів їх надання допоможе не лише швидко реагувати на потреби громадян, а й створити чіткий алгоритм взаємодії між державою та постачальниками послуг. Наше завдання – зробити цю систему гнучкою, інклюзивною та готовою до будь-яких викликів, і ми вдячні за те, що ООН готова до цього процесу долучитися, – зазначила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

Під час обговорення учасники акцентували на результатах, реалізованих завдяки спільним зусиллям.

Так, за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН 420 тисяч пенсіонерів в зоні бойових дій (з пенсією менше ніж 3250 грн) отримали додаткову грошову допомогу  загальною сумою понад. понад 2 млрд гривень.

Крім того, було надано підтримку особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю: понад 320 тисяч осіб отримали допомогу в розмірі понад 830 млн гривень.

Торік УВКБ ООН забезпечило виплати на тверде паливо протягом зимового періоду,  також підтримка буде і в цьогорічний осінньо-зимовий сезон.

Окрім цього, агенція ЮНІСЕФ виділила понад 460 млн грн для підтримки малозабезпечених багатодітних сімей та родин із дітьми з інвалідністю, які мешкають у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та Харківській областях. Також надано підтримку сім’ям, які проживають на територіях, що підлягають обов’язковій евакуації, та тим, хто постраждав від обстрілів ворога.

Завдяки підтримці ООН до співпраці було залучено партнерські організації, зокрема недержавні постачальники соціальних послуг (для забезпечення підтриманого проживання осіб з інвалідністю та людей похилого віку серед ВПО).

За словами Матіаса Шмале, ООН має намір і надалі активно підтримувати Уряд України у підвищенні ефективності реалізації соціальних програм та реагуванні на гуманітарні виклики. Він наголосив на важливості визначення чітких стратегічних пріоритетів у сфері соціальної політики, що забезпечуватимуть сталість рішень і довгострокову підтримку населення. Це дозволить ефективніше розподіляти ресурси та гарантувати, що допомога досягатиме тих, хто її потребує найбільше.

Довідково: Міністерство соціальної політики України активно співпрацює з кількома ключовими структурами системи ООН, зокрема: Програмою розвитку ООН (ПРООН), Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП), Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), структурою ООН Жінки та Фондом ООН у сфері народонаселення (UNFPA). Співпраця з цими агенціями спрямована на реалізацію гуманітарних програм та програм розвитку, орієнтованих на підтримку найвразливіших верств населення.

Нагадаємо, США стурбовані інформацією про участь солдатів із КНДР у війні РФ проти України

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Підтримка українців з окупованих територій: як отримати виплати Підтримка українців з окупованих територій: як отримати виплати
Розмір допомоги становитиме 2 220 грн на особу/місяць.
Які країни відкриті для українських туристів
Міністерство закордонних справ України назвало нові напрямки. Зараз до списку 104 дозволених 104 країни додались 9 нових.
Loading...
Load next