Ляшко розповів про кадрові рішення після інцидентів із МСЕК
З минулого року МОЗ перевірило понад 90 тисяч справ щодо обґрунтованості рішень МСЕК про встановлення інвалідності чоловікам від 18 до 60 років.
Про це він повідомив у соцмережі.
Також відомство активізувало взаємодію з правоохоронними органами — опрацьовані майже 19 тисяч медико-експертних справ.
Однак, на його думку, результати «не є достатніми». Ляшко вважає, що перевірка обґрунтованості рішень, їх скасування, аналізування випадків, розгляд оскаржень та робота над удосконаленням процесу «виконувались неналежно».
Тож глава МОЗ звільнив керівників Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ та Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.
Також свої посади втратили керівники Центральної МСЕК й працівники МОЗ, які відповідали за цей напрям, про що раніше казали у Кабміні.
Моя позиція чітка та однозначна: всі, хто допомагає неправомірно отримати довідки або чинить перешкоди у їх отриманні тим, хто дійсно цього потребує, мають понести відповідальність, — заявив міністр.
Водночас МОЗ активізує роботу по всім визначеним у рішенні РНБО напрямкам разом з усіма залученими до процесу реформування МСЕК органами.
За словами Ляшка, нині триває громадське обговорення представленого кілька тижнів тому законопроєкту, який передбачає, що медико-соціальна експертиза буде проводитись в кластерних та надкластерних лікарнях.
Він переконаний, що це разом з іншими запропонованими рішеннями дозволить розв'язати питання достатньої кількості кадрів, запровадити цифрові рішення, змінити порядок фінансування та забезпечити необхідну безбар'єрність.
Нагадаємо, На Рівненщині перевірка МСЕКів уже виявила 11 фактів фіктивної інвалідності - ОВА
Софія Ратинська - pravdatutnews.com