Пошук за ЄДРПОУ в ЄДР: як це працює

Пошук за ЄДРПОУ в ЄДР: як це працює

Сьогодні існує багато шляхів переконатись у надійності вашого контрагента. Один із таких — пошук даних у ЄДР. Як

Про це повідомляє YouControl.

Що таке ЄДР і для чого він потрібен?

Єдиний державний реєстр (ЄДР) — це реєстр, який містить інформацію про фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб і їхніх відокремлених підрозділів. Він був створений у 2004 році, пошук в якому здійснюється відповідно до статті 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Усі зареєстровані юридичні особи, ФОПи, громадські формування внесені до ЄДР, і таким чином вони засвідчують свою офіційну діяльність. Реєстр також підтверджує статус особи (створення або припинення існування, позбавлення статусу діяльності тощо).

Передусім, ЄДР потрібен для факту встановлення діяльності певної особи на державному рівні. По-друге, загальні дані дають можливість перевіряти потрібних контрагентів для власних потреб. 

Які дані потрібні, щоб здійснити пошук у ЄДР?

Якщо ви юридична особа або ФОП, то найшвидший шлях здійснити пошук — ввести власні податкові коди (ЄДРПОУ або РНОКПП) у пошуку відомостей ЄДР.

Якщо ви хочете перевірити іншу особу, то в системі YouControl можна це зробити.

Аби отримати загальнодоступні відомості про ФОП, можна використати ПІБ особи, РНОКПП (ІПН) або паспортні дані. Зверніть увагу, що РНОКПП і паспортні дані є конфіденційними, але найточнішими. Вони дадуть змогу деталізувати інформацію про особу, яку шукаєте. 

Аби отримати дані про юридичну особу, можете використати повну чи скорочену назву компанії. Код ЄДРПОУ — пошук за ним здійснити найдостовірніше. Він є найточнішим способом знайти актуальну інформацію.

РНОКПП та ЄДРПОУ: що це?

Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) — це унікальний код, який надають фізичній особі, що складається з 10 цифр. 

Ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДРПОУ) — унікальний номер для ідентифікації юридичної особи в такому реєстрі. Цей код містить 8 цифр.

Які відомості можна отримати через пошук за ЄДРПОУ чи РНОКПП?

Витяг з ЄДР, зокрема, містить: 

  • назву, код, дату та адресу реєстрації; 
  • статус особи (дійсний чи припинений);
  • інформацію про керівників і засновників;
  • кведи;
  • контакти. 

Кому потрібні відомості з ЄДР?

Витяг з ЄДР потрібен для різних осіб та організацій у різних ситуаціях, зокрема для органів державної влади та самоврядування, банків і фінансових установ, адвокатів і нотаріусів тощо.

Найчастіше витяг з ЄДР потрібен власникам бізнесу або ФОП, щоб підтвердити офіційну діяльність. З іншого боку, за допомогою витягу можна перевірити достовірність інформації про партнера. Наприклад, переконатись щодо офіційного статусу особи або побачити дату та номер запису про проведення державної реєстрації. 

Пошук за ЄДРПОУ та/або РНОКПП: як знайти відомості про контрагента?

У ЄДР можна замовити дві форми відомостей — безкоштовну і платну. Безкоштовний запит містить загальнодоступну інформацію без індивідуального податкового номера особи і паспортних даних. Платний — передбачає ширший спектр інформації, і її може отримати лише директор чи керівник компанії або особисто ФОП. Платний витяг, зокрема, можна замовити як у ЦНАПі, так і на сайті або в нотаріуса.

У YouControl також доступна функція завантаження даних з ЄДР із актуальною інформацією. Для цього у пошуковику системи введіть ЄДРПОУ компанії або РНОКПП (ІПН) фізичної особи. Тицьніть на пошук, опісля оберіть виберіть потрібну особу.

Поряд із повною інформацією про особу на верхній частині сторінки є пункт “Довідка з ЄДР” — натисніть на нього. Система автоматично сформує документ, який можна переглянути у завантаженому на вашому пристрої.

Зверніть увагу, що офіційні виписки з реєстру YouControl не надає, тому є можливість отримати лише ідентичну інформацію з ЄДР.

Здійснити пошук за ЄДРПОУ в YouControl простіше та швидше. На додаток, ви отримаєте більше інформації про контрагента — глибинне досьє, на основі якого зможете проаналізувати і краще вивчити свого партнера, щоб переконатись у його надійності. 

Нагадаємо,

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
28 січня — День захисту даних 28 січня — День захисту даних
Метою Дня захисту даних є підвищення обізнаності і пропагування приватності та найкращих способів захисту даних.
Loading...
Load next