Реформа МСЕК: як військовим оформити групу інвалідності

Реформа МСЕК: як військовим оформити групу інвалідності
Військовослужбовці проходитимуть нову систему оцінювання, яка включає чотири форми оцінки функціонування та враховує потребу у реабілітації та соціальній підтримці

З 1 січня 2025 року в Україні ліквідують медико-соціальні експертні комісії (МСЕК), що призведе до змін у процесі визначення груп інвалідності у військових, що отримали поранення.

Про це повідомляє МОЗ.

Після отримання травми військовослужбовець спочатку потрапляє до медичного закладу для стабілізації свого стану, а потім проходить військово-лікарську комісію (ВЛК). Голова ВЛК формує електронне направлення на оцінку стану здоров’я бійця експертами.

Оцінювання функціонування здійснюється за однією з чотирьох форм:

  • Очна форма. Військовослужбовець особисто прибуває до закладу охорони здоров’я для огляду та співбесіди.
  • Заочна форма. Експертна команда розглядає документи без особистої присутності військовослужбовця, якщо подано достатній обсяг інформації.
  • Дистанційна форма. Застосовується телемедицина для взаємодії з військовослужбовцем.
  • Виїзна форма. Оцінювання здійснюється за місцем лікування або перебування, якщо військовослужбовець не може самостійно прибути до закладу.

Якщо стан здоров’я військовослужбовця ускладнює пересування, оцінка може проводитись у місці його перебування чи лікування. Оцінка повинна бути завершена протягом 30 днів з моменту отримання електронного направлення від голови ВЛК.

Адміністратор медичного закладу, де працює експертна команда, повинен протягом п’яти днів після отримання направлення розглянути справу та поставити її в чергу. Система автоматично призначить дату та час оцінювання, або поверне справу на доопрацювання, якщо виявляться помилки.

Після постановки справи в чергу військовослужбовець отримає сповіщення на свою електронну пошту або на пошту довіреної особи про час, місце та форму оцінки.

Процес оцінювання передбачає аналіз поданих документів, а за необхідності – додаткове обстеження або огляд. Основними критеріями для оцінки є ступінь порушень функціонування, вплив травм на повсякденну діяльність, а також потреба в соціальній підтримці чи реабілітації.

На основі результатів оцінювання експертна команда приймає рішення про встановлення інвалідності, визначає терміни повторної оцінки (якщо це необхідно) і дає рекомендації щодо реабілітації. Це рішення фіксується в електронній системі, а військовослужбовець отримує копію документа на електронну пошту. Також інформація про рішення буде доступна в електронному кабінеті лікаря, який направляв на оцінку.

У разі потреби, військовослужбовець може подати заяву на одноразову грошову допомогу або іншу соціальну підтримку.

Нагадаємо, Верховна Рада скасувала МСЕК: з 2025 року запровадять нову систему оцінки

Юлія Педюк  - pravdatutnews.com

Читайте також
Як українцям отримати безкоштовні слухові апарати: пояснення МОЗ Як українцям отримати безкоштовні слухові апарати: пояснення МОЗ
Державне підприємство «Медичні закупівлі України» придбало понад 4 тисячі пристроїв
Яку підтримку можуть отримати люди з інвалідністю: юристи розповіли про основні зміни Яку підтримку можуть отримати люди з інвалідністю: юристи розповіли про основні зміни
У 2025 році змінився підхід до підтримки людей з інвалідністю та тих, хто потребує допомоги. Тепер експерти оцінюватимуть не тільки сам факт інвалідності, а й конкретні потреби людини в повсякденному житті. Про те, як працюватимуть нові зміни у законодавстві та як отримати допомогу від держави тим, хто її потребує, пояснюють експерти Юридичного Гончаренко центру
В Україні розширили перелік підстав для встановлення інвалідності В Україні розширили перелік підстав для встановлення інвалідності
В Україні розширили перелік підстав для встановлення інвалідності. Відтепер цей статус можуть отримати особи, які пережили полон, катування або інші наслідки незаконного утримання під час збройної агресії проти України
Loading...
Load next