Кількість прихованих надмасивних чорних дір у два рази більша за попередні оцінки, - дослідження
Дослідження показало, що кількість надмасивних чорних дір, прихованих за щільними пиловими хмарами, щонайменше у два рази перевищує попередні оцінки. Це стало відомо після вивчення даних, зібраних ще 40 років тому обсерваторією NASA IRAS.
Про це повідомляється Astrophysical Journal.
Зі 122 досліджених чорних дір 43 виявилися прихованими за щільним шаром пилу, тоді як попередні розрахунки передбачали, що таких об'єктів має бути лише 18. Вчені вважають, що ці результати можуть суттєво змінити уявлення про еволюцію галактик і надмасивних чорних дір, адже сучасні моделі базуються на меншій кількості таких об'єктів у Всесвіті.
Як вдалося виявити ці чорні діри
Чорні діри зазвичай виявляють, спостерігаючи світло, яке утворюється під час поглинання ними матерії, наприклад, зірок. Але в цьому випадку астрономи досліджували чорні діри, випромінювання яких приховане за товстими хмарами газу й пилу, що робить їх невидимими для сучасних телескопів.
У архівних даних обсерваторії IRAS було знайдено 122 об'єкти, розташовані на відстані близько 600 мільйонів світлових років від Чумацького Шляху. Вони видають себе інфрачервоним світлом, яке характерне для активних чорних дір. Для подальшого дослідження вчені використали космічний телескоп NuSTAR, який аналізує рентгенівське випромінювання.
Дослідження показало, що 35% цих чорних дір оточені масивними пиловими хмарами, вага яких дорівнює масі тисячі Сонць — це характерна ознака прихованих чорних дір.
Тепер астрономи планують розширити вибірку для дослідження за допомогою телескопа NuSTAR, щоб уточнити кількість прихованих чорних дір і краще зрозуміти їхню поширеність у Всесвіті.
Нагадаємо, Марсохід «К'юріосіті» знайшов сліди стародавнього озера рідкої води
Юлія Педюк - pravdatutnews.com