Британські компанії скорочують робочі години: 200 підприємств впровадили чотириденний тиждень

Британські компанії скорочують робочі години: 200 підприємств впровадили чотириденний тиждень
200 компаній у Великій Британії обрали чотириденний робочий тиждень для своїх співробітників, стверджуючи, що це сприяє більшому балансу між роботою та особистим життям

У Великій Британії двісті компаній перейшли на постійний чотириденний робочий тиждень для всіх своїх співробітників без втрати заробітної плати.

Про це пише Guardian.

Понад 5000 працівників працюють у компаніях, які перейшли на чотириденний робочий тиждень. Найбільше серед них представників благодійних, маркетингових та технологічних компаній.

Прихильники цього графіка вважають, що п’ятиденний робочий тиждень — це пережиток минулого економічного періоду.

Керівник однієї з компаній сказав, що п'ятиденний робочий тиждень «був винайдений 100 років тому і більше не актуальний. Більше вільного часу та чотириденний тиждень дають людям свободу жити щасливішим і насиченим життям».

Всього 200 компаній підтвердили свою готовність до скорочення робочого тижня. Прихильники такого підходу вважають його ефективним методом залучення та утримання працівників, а також сподіваються, що це сприятиме підвищенню продуктивності, дозволяючи досягати тих самих результатів за менший час.

Водночас це свідчить про зростальну прірву в суперечках за моделі роботи, які сколихнули світ під час пандемії Covid-19. Досі багато працівників борються за право продовжувати працювати вдома.

Згідно з дослідженням Spark Market Research, молоді працівники найактивніше виступають проти традиційних моделей роботи. Приблизно 78% британців віком від 18 до 34 років вважають, що чотириденний робочий тиждень стане стандартом через п’ять років, а 65% висловилися проти повернення до повного робочого дня в офісі.

«Ця група також каже, що психічне здоров’я та покращення загального самопочуття є їхніми пріоритетами, тому чотириденний тиждень є справді важливою перевагою та ключовим фактором загальної якості їхнього життя», — заявили автори дослідження.

Нагадаємо, Користування електронними послугами в Україні знизилося: дослідження КМІС

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Читайте також
Новий Трудовий кодекс дозволить роботодавцям контролювати листування працівників Новий Трудовий кодекс дозволить роботодавцям контролювати листування працівників
Такий моніторинг застосовуватиметься лише в крайніх випадках
Український уряд врегулює бронювання для працівників газових бригад від мобілізації Український уряд врегулює бронювання для працівників газових бригад від мобілізації
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував, що уряд прийняв рішення забронювати понад норму працівників ремонтних бригад облгазів від мобілізації
Loading...
Load next