В Україні розширили перелік підстав для встановлення інвалідності

В Україні розширили перелік підстав для встановлення інвалідності
В Україні розширили перелік підстав для встановлення інвалідності. Відтепер цей статус можуть отримати особи, які пережили полон, катування або інші наслідки незаконного утримання під час збройної агресії проти України

Відтепер в Україні статус інвалідності можуть отримати особи, які пережили полон або катування. Це нововведення стосується як військових, так і цивільних громадян.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Зміни дозволяють надавати державну підтримку тим, хто зазнав незаконного утримання, катувань або отримав інші ушкодження внаслідок перебування в полоні.

Як проходить процедура встановлення інвалідності

1. Підтвердження факту позбавлення свободи

Спершу необхідно звернутися до Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи, яка працює при Міністерстві розвитку громад та територій України. Після розгляду звернення дані людини вносять до Єдиного реєстру осіб, що постраждали від незаконного утримання внаслідок збройної агресії проти України, та видають відповідний документ.

2. Медична оцінка стану здоров’я

Лікуючий лікар або голова військово-лікарської комісії оформлює електронне направлення на медичну експертизу. Спеціалісти аналізують стан здоров’я людини та рівень обмежень життєдіяльності.

3. Отримання рішення

За підсумками експертизи видається витяг із рішення експертної комісії. Якщо інвалідність встановлено, людині надаються рекомендації щодо реабілітації. Вони включають інформацію про потребу в допоміжних засобах, медичних виробах та необхідність отримання додаткових послуг. Ці рекомендації діють протягом усього періоду встановленої інвалідності.

Яку підтримку можуть отримати постраждалі

Особи, які отримали статус інвалідності, можуть скористатися державними програмами підтримки:

  • отримати допоміжні засоби реабілітації через Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю;
  • оформити пенсію або соціальну допомогу через Пенсійний фонд або органи соціального захисту;
  • пройти безоплатне санаторно-курортне лікування, якщо така потреба визначена експертною комісією.

Нагадаємо, У МОЗ розповіли, як документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
У МОЗ оголосили рекомендації для церков та вірян на час святкування Великодня У МОЗ оголосили рекомендації для церков та вірян на час святкування Великодня
На час великодніх свят в Україні не планують посилювати карантин, однак Міністерство охорони здоров'я розробило рекомендації для вірян та церков аби запобігти стрімкому поширенню коронавірусної інфекції у період Великодніх свят.
На час великодніх свят в Україні не планують посилювати карантин На час великодніх свят в Україні не планують посилювати карантин
У МОЗ заявили, що на Великдень в Україні не посилюватимуть карантин. Однак надзвичайно важливо, щоб святкування відбулися з дотриманням усіх правил безпеки.
В окупованому Криму засудили українського військового до трьох років колонії В окупованому Криму засудили українського військового до трьох років колонії
Сьогодні, 21 квітня, підконтрольний окупаційній владі так званий «Джанкойський районний суд» виніс незаконний вирок українському військовослужбовцю Євгенію Добринському.
Loading...
Load next