Верховна Рада ухвалила закон, що пришвидшить розширення покриття 4G в Україні

Верховна Рада ухвалила закон, що пришвидшить розширення покриття 4G в Україні
Законопроєкт пришвидшить розширення покриття 4G уздовж національних і міжнародних шляхів, а також у селах

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що пришвидшить розширення покриття 4G уздовж національних і міжнародних шляхів, а також у сільській місцевості.

Про це повідомляє Мінцифри.

Документ №9549, який пройшов повторне читання, значно спрощує процедури, необхідні для будівництва мобільних базових станцій. Його головна мета — пришвидшити процес надання в оренду земельних ділянок операторам зв’язку.

Це важливий крок до реалізації плану, згідно з яким до 2030 року 98% українців мають отримати доступ до якісного мобільного інтернету. Нова законодавча ініціатива усуває бюрократичні перепони, які раніше гальмували розширення покриття.

Законопроєкт дасть змогу мобільним операторам:

  • Скоротити строки відведення земельних ділянок комунальної та державної власності в середньому із 6 до 3 місяців.
  • Використовувати обмежене право користування чужою земельною ділянкою для будівництва на земельних ділянках веж мобільного звʼязку (земельний сервітут).
  • Установлювати тимчасові технічні засоби й споруди електронних комунікацій. Це прибере ризик їх демонтажу, адже на сьогодні порядок розміщення таких засобів та споруд відсутній.

Ці зміни допоможуть:

  • Забезпечити мешканців віддалених сільських районів доступом до мобільного інтернету і, як наслідок, до державних онлайн-послуг.
  • Розширити покриття 4G уздовж важливих автошляхів. Завдяки спрощенню процедур зв’язок з’явиться швидше, що важливо для безпеки та розвитку туризму надалі.
  • Швидше відновлювати зв’язок на деокупованих територіях. Оператори швидше отримуватимуть землю для будівництва нових мереж, а також зможуть розміщувати тимчасові споруди зв’язку без ризику їх демонтажу.

Аби запобігти корупційним ризикам, законопроєкт передбачає, що спрощеннями зможуть скористатися лише оператори, внесені до реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг. Формування й контроль цього реєстру здійснює НКЕК — регулятор у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.

Нагадаємо, Уряд затвердив реформу профтехосвіти: скорочення та нова структура закладів

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
У Греції, поблизу Санторіні стався землетрус у 4,3 бала У Греції, поблизу Санторіні стався землетрус у 4,3 бала
У п’ятницю в морській акваторії між грецькими островами Санторіні та Аморгос зафіксували землетрус магнітудою 4,3. Підземні поштовхи сталися в районі Кікладського архіпелагу
Примусове відчуження земель під фортифікації: Уряд погодив законопроєкт Примусове відчуження земель під фортифікації: Уряд погодив законопроєкт
Законопроєкт пропонує ввести під час воєнного стану можливість примусового тимчасового позбавлення права користування земельною ділянкою.
Верховна Рада затвердила зміни до закону “Про військовий обов’язок і службу” Верховна Рада затвердила зміни до закону “Про військовий обов’язок і службу”
Жінки зможуть ставати на військовий облік за власним бажанням
Loading...
Load next