"Гроші автоматично йдуть на бомби": в Україні закликають заборонити російські додатки для читання книжок через пропаганду

"Гроші автоматично йдуть на бомби": в Україні закликають заборонити російські додатки для читання книжок через пропаганду

Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів звернулась до Мінкульту, РНБО, Держкомтелерадіо та учасників книжкового ринку бойкотувати й блокувати російські додатки для читання в AppStore та Google Play, і не підтримувати культурний контент від країни-агресора, передає видання "Читомо".

Зокрема в асоціації пропонують заблокувати додатки «ЛитРес», MyBook (група компаній «ЛитРес»), Bookmate (ТОВ Букмейт), Storytel, МИФ, «Альпина», Alpina Didgital, SmartReading, «Жива Бібліотека (корпоративні бібліотеки від «ЛитРес»), власниками або кінцевими бенефіціарами яких є бізнеси з країни агресора.

Гроші, які зараз користувачі платять за підписку на них, автоматично йдуть на бомби, ракети та танки, які руйнують наші українські міста. Крім того, вищезазначені додатки містять книжки від заборонених в Україні російських видавництв з неприхованою антиукраїнською пропагандою, проявами шовінізму та закликами до війни, – зазначається у заяві.

У додатках можна знайти твори авторства самого путіна й таких видань, як «Украина це Россия» Дмітрія Пучкова, «Донбасс. Пять лет сражений и побед. Русская весна» Міхаіла Полікарпова, «Спецоперация «Крим 2014» Дмітрія Баранца тощо.

З моменту вторгнення збройних сил РФ на територію України цей контент є частиною активної гібридної війни, яку проводить країна-агресор на нашій території, – додають в асоціації й наголошують, що сервіси MyBook, Bookmate та інші розпочали активну рекламу в українських соцмережах з використанням української мови, в якій пропонують безкоштовний доступ до контенту.

Зокрема, Мобільний додаток під брендом MyBook входить до групи компаній «ЛітРес», яке заборонено в Україні через книжки з пропагандою «русського міра», але його електронний контент залишився доступним для завантажування.

ТОВ «Букмейт» намагається позиціювати себе як британська компанія, але його бенефіціари з росії, а через додаток Bookmate вони мали змогу отримувати кошти від продажів контенту через програму «єПідтримка».

Український книжковий ринок розраховує на свідомість не лише українських користувачів, але й на підтримку у бойкоті рашистських ресурсів з боку світової спільноти. Зокрема, всі бажаючі можуть вплинути на виключення цих додатків з AppStore та Google Play, залишаючи негативні коментарі та оцінки під ними, – повідомляється у зверненні.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як евакуювати бізнес на захід.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

 

 

Читайте також
ПриватБанк запускає функцію розпізнавання клієнтів за голосом ПриватБанк запускає функцію розпізнавання клієнтів за голосом
В статті йде мова про те, як підключити фукцію усього за декілька кліків через веб-версію Приват24.
Loading...
Load next