Україна першою в світі зможе використовувати робот-асистовану хірургію – Медсили ЗСУ (ВІДЕО)

Україна першою в світі зможе використовувати робот-асистовану хірургію – Медсили ЗСУ (ВІДЕО)

Україна може стати першою в світі країною, яка зможе використовувати робот-асистовану хірургію для оперативного втручання при бойовій травмі.

Про це повідомив головний хірург Збройних сил України полковник медичної служби Костянтин Гуменюк.

У Командуванні Медсил ЗСУ зазначили, що на сьогодні в 70 країнах світу вже працюють понад 7 тисяч роботів-хірургів. Одним з найсучасніших є робот Da Vinci, за допомогою якого в Україні вже зроблено понад 300 операцій в кількох приватних і державних клініках країни.

— Перспективи робот-асистованої хірургії є надзвичайно важливими, оскільки сама операція з використанням робота проходить швидше, як і післяопераційне одужання пацієнта, — зазначив Костянтин Гуменюк.

Водночас військовий хірург каже, що нерідко стоїть за операційним столом 5-6 годин безперервно. І додає, що за допомогою робота зможе працювати сидячи, керуючи операцією за допомогою роботичних маніпуляторів та 3D візуалізації.

Нагадаємо, У березні ППО Сухопутних військ знищила 326 російських дронів

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Керувати "Байрактаром" тепер можна через смартфон: у "Дії" запустили гру Керувати "Байрактаром" тепер можна через смартфон: у "Дії" запустили гру
Міністр цифрової трансформації назвав її "цифровим заспокійливим".
Міноборони отримало інструмент для ідентифікації живих та вбитих окупантів Міноборони отримало інструмент для ідентифікації живих та вбитих окупантів
У Міністерстві оборони України з суботи, 12 березня, розпочали застосовувати американську технологію розпізнавання обличчя Clearview AI. Система має доступ до десятків мільярдів зображень із соцмереж серед яких і російські.
Loading...
Load next