Meta змінює політику модерації контенту: акцент на свободу слова
Компанія Meta, якій належать Facebook, Instagram і Threads, оголосила про значні зміни в підходах до модерації контенту, спрямовані на скорочення випадків цензури та помилкових рішень.
Про це повідомляє The New York Times.
Новий керівник глобальної політики Meta, Джоел Каплан, зазначив, що компанія прагне "скасувати розповзання місії", яке ускладнило правила і зробило їх надмірно суворими.
Замість залучення зовнішніх організацій для перевірки фактів Meta перейде до системи, подібної до Community Notes у платформі X (колишній Twitter). Це дозволить користувачам додавати нотатки чи виправлення до потенційно неправдивої інформації.
Марк Цукерберг, засновник і генеральний директор Meta, заявив:
Ми досягли точки, коли занадто багато помилок і цензури стали проблемою. Ми плануємо спростити політику, зосередитися на зниженні кількості помилок і повернути свободу слова на наші платформи.
Цукерберг також визнав, що це рішення може призвести до зростання кількості "негативного контенту", але підкреслив, що компроміс дозволить уникнути помилкового блокування акаунтів невинних користувачів.
Серед нововведень:
- Зняття обмежень на такі теми, як імміграція та гендерна ідентичність.
- Перенесення модераторських команд із Каліфорнії до Техасу.
- Акцент на співпраці з новообраним президентом Дональдом Трампом для протидії урядовому тиску на американські компанії.
Рішення Meta стало наслідком напружених відносин між компанією та консерваторами, які критично ставилися до її підходів до модерації. Політика перевірки фактів була запроваджена після перемоги Трампа у 2016 році, коли Facebook зазнав критики за поширення дезінформації.
Ці зміни викликали позитивну реакцію серед союзників президента Трампа, які підтримують переорієнтацію Meta на свободу слова.
Нагадаємо, Microsoft прощатиметься з Windows 10: важливі дати та зміни
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com