Вчені знайшли спосіб створення самовідновлюваних доріг
Дослідники розробили технологію, що дозволяє усувати тріщини в бітумі, відкриваючи шлях до створення самовідновлюваних доріг. Це може значно скоротити витрати на ремонт дорожнього покриття та зменшити негативний вплив на довкілля.
Про це повідомляє IFLScience.
Тріщини в асфальті з’являються через затвердіння бітуму під впливом кисню. Досі цей процес залишався малодослідженим, але науковці створили комп’ютерну модель, що допомогла його краще зрозуміти.
Рішення команди полягає у використанні крихітних спор на біологічній основі, які заповнюються спеціальними «омолоджувальними речовинами» з переробленої нафти. Коли асфальт починає тріскатися, ці речовини автоматично вивільняються, сповільнюючи процес руйнування покриття та відновлюючи його.
Ми хочемо повторити природні цілющі властивості. Подібно до того, як дерево загоюється після пошкодження, дороги зможуть самостійно відновлюватися, – пояснює Франциско Мартін-Мартінес, експерт з обчислювальної хімії Королівського коледжу Лондона.
Окрім економії коштів на ремонті, технологія сприяє зменшенню впливу дорожньої інфраструктури на довкілля.
Лабораторні експерименти показали, що нова технологія може усувати мікротріщини в асфальті менш ніж за годину. Проте для впровадження у реальних умовах потрібні подальші дослідження та інвестиції.
Нагадаємо, Британці розробляють підводні модулі для постійного життя на морському дні
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com