Чи безпечніші електромобілі за бензинові авто у разі ДТП
Згідно з дослідженнями Австралійської програми оцінки нових автомобілів (ANCAP), електромобілі зазвичай отримують вищі оцінки безпеки під час краш-тестів порівняно з машинами, оснащеними двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ). Однак, ця різниця є менш значною, ніж здається на перший погляд.
Про це пише Carscoops.
ANCAP проаналізувала результати 57 електромобілів, і лише шість із них не отримали максимальну оцінку в тестах. Для порівняння, серед 117 автомобілів із ДВЗ 18 моделей не змогли здобути високі оцінки. Це означає, що близько 89% електромобілів досягають п’ятизіркових результатів, тоді як серед машин із ДВЗ цей показник становить 85%.
Втім, є кілька важливих нюансів, які варто врахувати. Більшість електромобілів є новими моделями, оснащеними сучасними технологіями безпеки, а також вони належать до вищої цінової категорії. Натомість у категорії автомобілів із ДВЗ враховувалися й бюджетні моделі початкового рівня, які часто не мають просунутих систем безпеки.
Наприклад, машини на кшталт Mahindra Scorpio та MG5 отримали нуль зірок у тестах ANCAP, а Suzuki Swift – лише одну зірку. Інші авто, такі як Hyundai i30 Sedan, MG3, Jeep Gladiator і Jeep Wrangler, мали три зірки. Ці моделі знизили загальну статистику для автомобілів із ДВЗ.
З іншого боку, в Австралії та Новій Зеландії серед електромобілів немає жодної моделі, яка б отримала одну чи дві зірки. Найнижчі оцінки для електрокарів становлять три або чотири зірки. Наприклад, три зірки отримали Jeep Avenger, а чотири – BMW i4, Hyundai Kona Electric, Fiat 500e, Opel Mokka та Citroen C4.
Карла Хоорвег, генеральний директор ANCAP, зазначила в інтерв’ю для Drive, що загальна різниця в безпеці між електромобілями та машинами з ДВЗ не є суттєвою. Проте оскільки виробництво електромобілів є дорожчим, немає сенсу випускати дешеві моделі з низькими оцінками безпеки, що і пояснює їхні загалом кращі результати.
Нагадаємо, Ford Mustang 1965 року випуску продали майже за мільйон доларів
Юлія Педюк - pravdatutnews.com